המדריך לעובד החדש - השתלבות במקום העבודה

הצטרפות למקום עבודה חדש היא משימה קשה יותר ממה שרוב האנשים מצפים. קיים הבדל בין היכולת המקצועית לבצע את עבודתכם לבין מסוגלותכם להשתלב חברתית במקום העבודה החדש. עובדים שזה עתה התקבלו למקום עבודתם שואפים להתאים את עצמם במהירות לאווירה במקום ולצוות האנשים הסובבים אותם. 

אהבת? שתף ב:


 


איך להשתלב היטב במקום העבודה?

 

לאחר ששרדתם את היום הראשון בעבודה, המשימה הבאה היא לוודא שאתם הופכים להיות חלק מוערך מהצוות. אם תזלזלו בכך, תמצאו את עצמכם נפלטים בחזרה לשוק האבטלה מוקדם מהרצוי. זו האחריות שלכם להסתדר עם הסביבה ולהיטמע בה, ולא להיפך. שככל שתשתלבו טוב יותר מבחינה חברתית, כך יקל עליכם לבלוט לטובה גם בפן המקצועי.

 

חשבון נפש

 

עבודה חדשה היא הזדמנות להתחיל מחדש. נצלו את ההזדמנות לבחון את הביצועים האישיים והמקצועיים בתפקיד האחרון שלכם. שאלו את עצמכם האם ישנה דרך טובה יותר לעבוד עם העמיתים החדשים. הגדרת מטרות לקידום מקצועי ודרכי פעולה להרחבת הכישורים והקשרים הבינאישיים, יפתחו את הקריירה שלכם בכיוונים מפתיעים.

 

עבר מול עתיד

 

כבדו את הארגון או החברה אליהם אתם שייכים. לעיתים כשמתחילים משרה חדשה קל מאוד להאשים בכישלונות מערכתיים את קודמכם בתפקיד, אך בשלב ראשון הימנעו מכך. הניחו כי החלטות שהתקבלו בעבר נעשו מסיבה טובה וכי אנשים עשו כמיטב יכולתם בנסיבות בהן קרו הדברים. התמקדו בעתיד וחישבו קדימה.

 

רעיונות חדשים

 

אחד מהצעדים השגויים הנפוצים ביותר של עובדים חדשים הוא להביא רעיונות גדולים ומקוריים, מתוך הנחה כי אף אחד לא חשב עליהם בעבר. השתדלו לשאול עמיתים לעבודה אם הנושא הועלה בעבר ומה נעשה לגביו עד כה. אם לא תשאלו שאלות, תראו בורים לגבי ההיסטוריה של החברה וכמי שמנסים לקחת קרדיט על רעיונות חוזרים.

 

 

רוצה להתחיל ללמוד? מחפש קריירה? רוצה לדבר עם המומחים שלנו?

לחץ/י פורום ייעוץ לימודים וקריירה

 

 

אישי עם מקצועי

 

הקפידו להכיר אנשים סביבכם מבחינה אישית ומקצועית. אי אפשר להמעיט בחשיבותם של קשרים אישיים וקרובים במקום העבודה. אתם לא צריכים להיות החברים הכי טובים של העמיתים שלכם, אבל עשו מאמץ להכיר אותם. ככל שאנשים ירגישו בנוח יותר עמכם, סביר יותר שיבואו אליכם כשהם זקוקים לעצה או בקשה. עבדו קשה, אך צאו מדי פעם מהמשרד והכירו כמה שיותר קולגות חדשים. ברכו לשלום, הציגו את עצמכם, שאלו לשמות העובדים ומהם תפקידם בכוח. לא משנה כמה חכמים ונבונים אתם, לא תהיו יעילים במקום העבודה שלא בניתם בו אמון.

 

שאלו שאלות

 

כלל שחשוב לחיות על פיו הוא להעדיף שאלות על פני תשובות. אם אתם מוצאים את עצמכם בחודש הראשון מספקים יותר תשובות מאשר שאלות, אתם כמעט בוודאות עושים משהו לא בסדר. קודם כל תבינו, אחר כך תדאגו להיות מובנים.

 

מורה דרך

 

בכל ארגון קיים אדם שיודע יותר על המותג ועל התרבות יותר מכם. אל תהססו לבקש עזרה, זה לא סימן לחולשה. אותו אדם ילווה אתכם בדרך כלל בחודשים הראשונים לתפקיד ויעזור לכם להכיר את מה שלא ידעתם או לא העזתם לשאול. ברגע שתבינו היכן מוקד הכוח בחברה, תתחילו אתם לבנות קשרים מועילים.

 

היו חברותיים

 

הזמינו את העמיתים לעבודה לארוחת צהריים או להפסקת קפה, אך בזמן השיחה הימנעו מלומר דבר שלילי על העבודה או על העמיתים הקודמים. היו נחמדים לכולם - כל אדם שעובד אתכם תחת אותה קורת גג הוא חיוני להצלחתכם. אם אתם עובדים בצוות, הציגו את עצמכם כחלק ממנו והוסיפו את עצמכם לרשימות התפוצה בדואר האלקטרוני. קחו חלק באירועים חברתיים והתנדבו לפעילויות מחוץ לשעות העבודה. כך אחרים ילמדו להכירכם ואת צורת עבודתכם טוב יותר.

 
 

 

עדכונים אחרונים באתר
חדשות ועדכונים
עכשיו בפורום
לכל הפורומים
מלגות חדשות
ימים פתוחים