חיפוש עבודה באינטרנט- ים של לוחות דרושים

חיפוש עבודה ככלל הוא עבודה במשרה מלאה. אין ספק כי התהליך דורש משמעת והתמדה על מנת למקסם תוצאות בכמה שפחות זמן. יותר מהכול הוא דורש ארגון יסודי. ציפיות וסטנדרטים מהעבודה משתנים לאורך התקופה, לכן מאוד קל להיות המומים מתהליך החיפוש, בעיקר באינטרנט.

אהבת? שתף ב:


חיפוש עבודה באינטרנט

 

לירות לכל הכיוונים

 

לכל הדעות, האינטרנט הוא הדרך הטובה ביותר למצוא תעסוקה בעידן המודרני. התחרות בחוץ היא קשה: חיפוש משרה בשוק העבודה הדל משמעו תחרות נגד יותר מועמדים על פחות תפקידים. ניווט מוצלח של חיפוש עבודה פירושו להיות מאורגן, להגיש כמה שיותר מועמדויות ולהגדיל את הסיכויים להתקבל לאחת מהן. למזלנו, האינטרנט מציע את כל הכלים שיעזרו לכם להתגבר על המכשולים הרבים בדרך:

 

תחשבו רחב

 

הזדמנויות יכולות לצוץ במקומות הכי פחות צפויים. אם אינכם מוצאים משרות פנויות המתאימות לכם בדיוק, הפנו עיניכם לקטגוריות או למשרות נוספות בעלות חיבור ורלבנטיות לתחום עיסוקכם, והרחיבו את האזור הגיאוגרפי של החיפוש.

 

היזהרו מהזדמנויות שווא

 

אם המשרה נשמעת טובה מדי בכדי להיות אמיתית, היא בדרך כלל אכן כזו. אתרי גיוס עובדים משלים את מחפשי עבודה רק כדי לגרום להם להירשם אליהם. בדקו מה עומד אחרי הכרזות מפתות לפני שאתם מוסרים מידע אישי או כסף.

 

שיווק עצמי

 

אתרי רשתות עסקיות הם מאוד פופולריים בקרב דורשי עבודה הרוצים לקדם את כישוריהם. הללו מאפשרים לכם לפתח קשרים שיכולים להוביל למציאת משרות פנויות שאינן מתפרסמות בחוץ. מעט קידום עצמי יכול להועיל לטווח הרחוק, לכן גלו כיצד לנצל את עולם התעסוקה הנסתר.

 

אל תהפכו ל'דואר זבל'


טפסי הרשמה מקוונים הינם מהירים וקלים ליישום. אתם יכולים למצוא חמש משרות פנויות ולהגיש בקשה לכולן באותו היום. אך אל תשלחו את קורות החיים לכל חברה שנתקלתם בה בדרך. חשבו על איכות, ולא על כמות.

 

השתמשו ברשתות חברתיות

 

נרשמתם ל'פייסבוק' כדי לשמור על קשר עם חברים ובני משפחה, אולם אנשי מקצוע רואים את אתרי המדיה החברתית ככלי נהדר למציאת עבודה. הטריק הוא להיות זהירים ובררניים לגבי מה אתם אומרים ואיך אתם משתמשים בהם למטרותיכם העסקיות. בראש ובראשונה, זה כרוך בריענון דף הפרופיל. ברשתות אחרות, ניתן להציג את ניסיונכם המקצועי בדף הראשי וכך לצור קשרים מקצועיים. בנוסף, כדאי להגדיל את נוכחותכם על ידי השתתפות בדיונים רלוונטיים לתחום ההתמחות שלכם. מעסיקים מחפשים עובדים פוטנציאליים דרך רשתות אלה ומחשיבים את דף הפרופיל שלכם כרושם ראשוני.

 

קראו את התנאים וההגבלות

 

חלק מהאתרים ידועים בפרסום קורות החיים באינטרנט בניסיון למשוך מעסיקים. אתרי גיוס לגיטימיים ואמתיים ישמרו את קורות החיים שלכם במאגר נתונים, אשר מעסיקים יכולים לאתר מועמדים מתוכו כאשר מתפנה משרה. אבל כמו בכל דבר שאתם עושים באינטרנט, וודאו כי האתר מאובטח ובעל מוניטין, לפני שאתם מוסרים פרטים אישיים. לשם בטיחות, קראו את התנאים וההגבלות בטרם תלחצו על כפתור ההרשמה.

 

אל תהפכו לבלתי נראים

 

בקשת עבודה דרך האינטרנט לפעמים גורמת לתחושה ששלחתם את הפרטים שלכם לתוך חור שחור. אל תפחדו להתקשר למעסיק או לאגף כוח האדם בארגון ולברר האם המגייס קיבל את קורות החיים שלכם.

 

בדקו התראות

 

אם ביקשתם לקבל התראה בכל פעם שמתפנה משרה וההודעות שאתם מקבלים לא תואמות את הצפיות - בטלו אותה. התראות עבודה לא רצויות יכולות להציף את תיבת הדואר ואתם מסתכנים בהסחת הדעת ממשרות שאכן יכולות להיות רלוונטיות. אם נרשמתם לקבלת התראה והיא לא מופיעה בתיבת הדואר הנכנס - בדקו את תיקיית דואר הזבל.

 

 

עדכונים אחרונים באתר
חדשות ועדכונים
עכשיו בפורום
לכל הפורומים
מלגות חדשות
ימים פתוחים