טיפים מתקדמים לחיפוש עבודה

ברצוננו לעדכן אתכם... רוב הדרישות לעובדים אינן מתפרסמות ברבים באמצעים המקובלים, ואינן נגישות לרוב האוכלוסייה. אל תמתינו שמציאת מקום עבודתכם תעשה בידי אחרים, אלא פנו מיוזמתכם לכל חברה שאתם חושבים שהיא מתעניינת במועמדים.

אהבת? שתף ב:


 

דרכים יצירתיות למציאת עבודה

 

חיפוש עבודה למתקדמים

 

שלחתם קורות חיים לכל עבר, אך ללא הועיל? אולי לא תופתעו לשמוע כי רבות מהמשרות הנחשקות ביותר כיום כלל אינן מגיעות למדורי הדרושים או למנועי החיפוש פשוט כי הן מאוישות הרבה קודם. אם ברצונכם להגיע למקומות העבודה הטובים באמת, אתם לא יכולים להרשות לעצמכם להיות פאסיביים. אל תמתינו שמשרת החלומות שלכם תדפוק על דלת ביתכם, קחו יוזמה והציגו את עצמכם בפני העולם.

 

ויטמין P

 

אחד הדברים הראשונים שעליכם להפנים בתהליך חיפוש העבודה הוא שאין כזה דבר "לא נעים". אם יש לכם קשרים - השתמשו בהם. הון אנושי הוא אחד הדברים היקרים ביותר שביכולתנו לרכוש ולטפח לאורך החיים. ברור שאתם יכולים להצליח גם ללא פרוטקציה - פשוט יהיה לכם הרבה יותר קשה... הפיצו את השמועה שאתם מחפשים עבודה ושאלו את הסובבים אתכם אודות משרות פנויות.

 

היו אסרטיביים

 

אם יש משרדים שהייתם מתים לעבוד בהם או משרות שאתם חולמים לקבל, אל תחכו שתתפרסם מודעה - פנו בעצמכם לארגונים שמעניינים אתכם. שילחו קורות חיים, הסבירו מדוע אתם מעוניינים לעבוד במקום והראו כי לדעתכם ניחנתם בכישורים הדרושים. אם שיחק לכם המזל, תגלו שבדיוק מתפנה משרה ויפנו אליכם עוד לפני שהיא מתפרסמת. במקרה הכי גרוע - קורות החיים שלכם יישמרו אי שם ואולי יצרו אתכם קשר בעתיד.

 

התנדבו

 

ייתכן והרעיון לצאת להתנדב דווקא בזמן שאתם מחפשים עבודה חדשה נשמע לכם מעט תמוה: אתם לחוצים כלכלית, מצב הרוח אינו מרומם במיוחד ובאופן כללי אין לכם ממש סבלנות. אם זה המצב, חישבו שנית - התנדבות היא דרך נהדרת להשיג ניסיון מעשי בשטח במקצוע שמעניין אתכם ועל הדרך להיחשף לאנשים חדשים ולצבור עוד קצת ויטמין P.

 

אמרו כן לעבודות זמניות

 

אנשים רבים נרתעים מלקחת על עצמם משרות זמניות, כאלה שאינן מבטאות את מלוא הכישורים שלהם או שהשכר עליהן נמוך. אם זה המצב אליו נקלעתם, קחו בחשבון עובדה אחת פשוטה – הרבה יותר קל למצוא עבודה בזמן שאתם עובדים. תקופת אבטלה מהווה פעמים רבות שבירה של רצף תעסוקתי ומוציאה אתכם מהמשחק, לפחות בתחושה שלכם. עבודות זמניות (או כאלה הנחשבות זמניות מבחינתכם) עשויות לפתוח עבורכם פתח למשרות טובות יותר בעתיד ולא פחות חשוב, הן שומרות עליכם בכושר.

 

מחפשים עבודה? רוצים ללמוד? כנסו ותתייעצו עם המומחים שלנו
 

כנסו לרשתות חברתיות

 

אם התרגלתם לראות בפייסבוק ערוץ לריגול אחר אקסים רומנטיים ותו לא – חישבו שנית. כיום תוכלו למצוא ברשת החברתית קבוצות רבות ומגוונות המיועדות למחפשי עבודה בתחומים ספציפיים יותר ופחות. הירשמו לקבוצות הללו, הן יאפשרו לכם לעקוב אחר משרות חדשות שמתפרסמות וגם להיחשף לטיפים ממועמדים אחרים לגבי חוויות שלהם בראיונות, להחליף מידע לגבי חברות שונות בתחום ולקבל המלצות להשתלמויות מקצועיות שיכולות לקדם אתכם. זכרו שגם המעסיקים נכנסים לעיתים לקבוצות האלה, כך שאין זה המקום המתאים לפתיחות יתר ביחס לענייניכם האישיים.

 

צאו לשטח

 

במקום לשבת בבית, צאו לסייר במקומות שבהם ישנו סיכוי גבוה להיתקל בעובדים של ארגונים בתחום הרלוונטי עבורכם, החל מאזורי תעשייה וכלה במסעדות המגישות ארוחות עסקיות במרכזים מסחריים. בצעו עבודות בילוש קטנות - אין לדעת מתי תשמעו במקרה על משרה שמתפנה.

 

חזרו לבית הספר

 

מוסדות הלימוד בהם רכשתם את הכשרתם המקצועית עשויים להוות מקום יעיל למדי לחפש בו עבודה. באוניברסיטאות ובמכללות מתפרסמות לעיתים קרובות מועדות דרושים המיועדות לסטודנטים או לבוגרים בתחומי ידע ספציפיים. חוגי לימוד רבים מטפחים מועדוני בוגרים - חפשו את רשימות התפוצה שלהם והתעדכנו בפרסומים. אתם יכולים גם ליצור קשר עם המרצים שלימדו אתכם, לעיתים דווקא מהם תקבלו הצעה מפתיעה. 

עדכונים אחרונים באתר
חדשות ועדכונים
עכשיו בפורום
לכל הפורומים
מלגות חדשות
ימים פתוחים