חיפוש עבודה, איך מתחילים?

כולנו חולמים למצוא משרה שמתאימה ליכולות ולכישורים שלנו מחד והמעניקה לנו סיפוק גשמי ורוחני מאידך. בהתחשב במצבו של שוק העבודה, מדובר במשימה לא קלה בכלל. אם ברצונכם למצוא עבודה במהירות יחסית, יהיה עליכם ללמוד כיצד להשתמש ביעילות במשאבים השונים העומדים לרשותכם בתהליך.

אהבת? שתף ב:


 חיפוש עבודה – איך מתחילים?

 

חיפוש במשרה מלאה

 

משנה לשנה, שוק התעסוקה נעשה תחרותי יותר. אם ברצונכם למצוא משרה שתהיה מספקת מבחינה מקצועית וגם מתגמלת כלכלית, יהיה עליכם ללמוד כיצד לבנות אסטרטגיה לניהול חיפוש העבודה בצורה אפקטיבית. לשם כך, ריכזנו בעבורכם את כל המשאבים להם תזדקקו בדרך, כולל הכוונה כיצד להשתמש ברשתות חברתיות בתהליך.

 

עצבו את קורות החיים

 

כל תהליך של חיפוש עבודה מתחיל בכתיבת קורות חיים, אך לשם ייעול התהליך ייתכן ותזדקקו ליותר מגרסה אחת שלהם. ישנם תחומים בהן משרות שונות ידרשו מכם להבליט פרטים כאלה ואחרים מתוך הניסיון המקצועי והלימודי שלכם. לעיתים כדאי להבליט יותר את התעודות שהשגתם, לפעמים הניסיון המעשי שצברתם חשוב יותר למפרסם המשרה. שימו לב לפרטי המודעה ושילחו לכל מעסיק את המידע שחשוב לו לראות. וכמובן, אם אתם רוצים שיתייחסו אליכם ברצינות, אל תוותרו על השקעה בעיצוב מסמך מקצועי ומלוטש.

 

השקיעו במכתב נלווה

 

מחפשי עבודה רבים נוטים לצרף מכתב נלווה רשמי למסמך קורות החיים. לא כל המעסיקים יקראו אותו, אך לעיתים זהו המסמך שעשוי לעשות את ההבדל בין זימון לראיון עבודה לבין התעלמות. אם בחרתם הוסיף פנייה כזו למעסיק, חשוב שהיא תהיה מותאמת למשרה ולארגון אליו אתם פונים, אחרת המכתב יביא יותר נזק מתועלת. על המלל הנלווה להיות ברור ותמציתי, נכון מבחינה דקדוקית ונקי משגיאות.

 

בקשו המלצות מקצועיות 

 

מעסיקים שמים דגש רב על קריאת המלצות מקצועיות מהבוס לשעבר, הפרופסור באוניברסיטה או המורה בקורס המקצועי. אל תתביישו לפנות אל הגורמים הרלוונטיים על מנת לקבל מכתב המלצה איכותי וענייני. חוות הדעת הללו משפיעות על שיקול דעתו של המראיין ומאפשרות לו להכירכם ללא מפגש פנים מול פנים.

 

רוצה להתחיל ללמוד? מחפש קריירה? רוצה לדבר עם המומחים שלנו?

לחץ/י פורום ייעוץ לימודים וקריירה

 

קבעו יעדים

 

בעת חיפוש עבודה, חשוב לשמור על גישה פרואקטיבית וחיובית לאורך כל התהליך, על ידי הצבת מטרות ממשיות וקביעת זמנים מדי שבוע לשליחת קורות חיים ובקשות. החוויה אמנם עלולה להיות מתישה אפילו יותר ממשרה מלאה, אך אם תבצעו מעקב מסודר אחרי כל בקשה שנשלחה בדואר האלקטרוני ותתעדו כל שיחת טלפון יהיה לכם קל יותר לעקוב אחר התקדמותכם.

 

השתמשו ברשת החברתית

 

רשתות חברתיות הופכות להיות חלק בלתי נפרד מחיפוש העבודה או בניית הקריירה ויש ללמוד כיצד להשתמש בהן בצורה נכונה. חפשו קהילות של מבקשי תעסוקה, וכן קבוצות בהן מתפרסמות משרות בתחום התמחותכם. הפרסומים היומיומיים עשויים לתת לכם רעיונות חדשים לכיוונים שונים בפן המקצועי ויעניקו לכם הזדמנויות מצוינות למציאת עבודה. במקביל, קחו בחשבון כי ישנם מעסיקים שנוהגים לחפש להתבונן בפרופיל של מועמדים לפני הזימון לראיון. בתקופה של חיפוש עבודה, מומלץ להסיר תכנים מביכים מדף הפייסבוק האישי ולשמור על חזות מכובדת. 

 

העזרו באנשי קשר

 

בזמן חיפוש תעסוקה, האנשים שאתם מכירים חשובים בדיוק כמו הכישורים שלכם. קשרים אישיים יכולים לספק מידע פנימי על תהליך הגיוס, על אופי פעילות הארגון ולכוון אתכם באופן כללי. זכרו - הון חברתי הוא נכס שלא יסולא בפז. ארגונים רבים מעדיפים לאתר עובדים חדשים בשיטה של חבר מביא חבר.

 

 

עדכונים אחרונים באתר
חדשות ועדכונים
עכשיו בפורום
לכל הפורומים
מלגות חדשות
ימים פתוחים