חרדות לפני ראיון עבודה, איך יוצאים מזה?

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לצאת מהחרדות? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

אהבת? שתף ב:


חרדות לפני ראיון עבודה, איך יוצאים מזה?

 

הכל (לא) תחת שליטה

 

בזמן ראיון או מרכז הערכה, אתם נבחנים ונשפטים על המראה החיצוני, ההתנהגות והיכולת למכור עצמכם. ישנן אסטרטגיות שונות שניתן להשתמש בהן כדי לעזור להקל על מערכת העצבים לפני ראיון. אם אתם חרדים לפני ראיון עבודה, הטיפים הבאים יכולים לעזור לכם להתמודד עם הבעיה:

 

פנקו את עצמכם

 

יש להימנע מקפאין, לישון היטב בשעות הלילה ולעסוק בפעילות גופנית באופן סדיר. על ידי ביצוע שלושת הכללים הפשוטים הללו, תוכלו להפחית את חרדת ראיון העבודה באופן משמעותי.

 

דמיינו הצלחה

 

מצאו מקום שקט שבו לא יפריעו לכם, עצמו עיניים ודמיינו את עצמכם מצליחים במיונים לתפקיד. לדמיין הצלחה זה יותר מאשר רק לחשוב חיובי. כאשר עושים זאת בצורה נכונה, אתם מנווטים את המוח להתנהג בדרך שאתם רוצים. לא סתם טכניקה זו משמשת ספורטאי צמרת לפני תחרויות כדי לשפר ביצועים.

 

הפחיתו גורמי לחץ

 

ניתן להפחית את גורמי הלחץ שאינם קשורים לראיון בפועל, כגון בגדים לא נוחים, או הגעה באיחור. לכן, בחרו בלבוש שהוא נוח לכם ושמוצא חן בעיניכם מבעוד מועד. בנוסף, אם אתם לא מכירים את מיקומו של הריאיון, הקדישו לעצמכם מספיק זמן כדי למצוא אותו או תכננו את המסלול יום או יומיים לפני הפגישה.

 

ערכו מחקר

 

תרופה מצוינת נגד לחץ היא להעמיק בשלב ההכנה. חקרו את המעסיק הפוטנציאלי והכינו תשובות לשאלות נפוצות - כל טיפה של הכנה יכולה לסייע להגדיל את רמת הנוחות שלכם ולגרום לכם להרגיש בטוחים יותר.

 

לא להיכנע לחרדה

 

מדי פעם, ייתכן ותרואיינו על ידי מעסיקים שבכוונה יקשו עליכם במהלך ראיון, במטרה לראות איך הנכם מתמודדים עם הלחץ. זה מפתה לחשוב בצורה אוטומטית שלילית, כגון, "המראיין יודע שאני לא מסוגל לבצע את התפקיד כראוי, לעולם לא הייתי צריך להגיש מועמדות". עצרו! אם מצאתם עצמכם במצב כזה, זכרו כי המראיין רוצה בטובתכם וכל שנותר לעשות הוא להשתמש בפרק הזמן הקצוב כדי להוכיח שאתם המועמדים המתאימים ביותר.

 
לראיין את המראיין
 
דרך נהדרת להרגיש פחות מודעים לעצמכם היא להבין שראיון הוא רחוב דו סטרי. אתם תחליטו אם הנכם רוצים לעבוד עבור המעסיק בדיוק כמו שהוא יחליט אם הוא רוצה שתעבדו בשבילו. נסו להפנים את הלך הרוח הזה ולראות אם חשיבתכם השתנתה.
 
אנרגיות חיוביות
 
ביטויים גופניים של חרדה פורצים החוצה בסערה גם כאשר חושבים שהלחץ מוסתר היטב. אם העצבים מתחילים להשתלט על גופכם, נסו לפעול כדי לשחרר את האנרגיה השלילית מבלי שאף אדם ישים לב. לדוגמא, הזיזו מעט את אצבעות הרגליים או הידיים.
 
קחו את הזמן
 
לא צריך לענות על שאלות באופן מידי. עצרו לפני מענה על מנת לחשוב. אם אתם פוחדים לאבד ריכוז במהלך הפגישה רווית הפרטים, רשמו הערות לעצמכם בזמן שמדברים אליכם. זו שיטה שתמקד אתכם בעיקר ותאפשר לכם להתייחס להערות לאחר שהוצגה השאלה.
 
ברכו את עצמכם
 
לא משנה איך תרגישו במהלך הריאיון ואחריו, ברכו את עצמכם על האומץ לנצל את ההזדמנות שניתנה לכם. כפרס עצמי, עשו פעילות שאתם אוהבים, אך מעל הכול, אל תהרהרו על מה שקרה או תחשבו מה היה יכול להצליח יותר.
 
בשורה תחתונה, זה בסדר להרגיש חרדים, אך שגוי להציג זאת ברבים. בראיון עבודה, יש להצטייר מלאי בטחון עצמי וכישרון. לחץ, לעומת זאת, מפחית מהרושם החזק שתרצו להפגין. הכנה מראש תגביר את הביטחון העצמי ותסייע לכם להותיר אחריכם רושם חיובי.

 

 

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

מלגות חדשות

ימים פתוחים