לימודים בישראל
 
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
סטודנטים > קריירה ולימודים > הכנה לראיון עבודה

טיפים לראיון עבודה

ראיון עבודה הוא המשוכה האחרונה שעל המועמדים לעבור בדרך לזכייה בתפקיד הנחשק, אולם אנשים רבים מתקשים להביא את יכולתם לידי ביטוי תחת לחץ ומאבדים את האמון בכך שיוכלו ליצור את הרושם המתאים. הטכניקות הבאות יעזרו לכם להתכונן לקראת היום הגדול. בהצלחה!

המסלולים המבוקשים
לחפש עבודה
ראיון עבודה בהצלחה
אני והבוס
סיכום שכר
להשתלב בעבודה
בחינות מיון
חרדת בחינות
מבחן אמריקאי
מבחני מיון קבוצתיים
עצות לחיפוש עבודה
 
עוד מידע
עבודה באינטרנט
להתקבל לחברה
איש מכירות
קורות חיים
לקבל אבטלה
מכתב התפטרות
הסבה ועבודה
עבודה בגיל השלישי
עבודה בחו"ל
ראיון עבודה בסקייפ


טיפים קצרים לראיון עבודה

 

רושם ראשוני כבר אמרנו?

 

עובדים פוטנציאלים עשויים להרגיש גאים עם קבלת זימון לראיון עבודה, אך בו בעת הם נמלאים חרדה מהצפוי להם. ראיונות הם לעיתים קרובות ההזדמנות היחידה של המועמד לעשות רושם ראשוני חיובי ולהוכיח את התאמתו לתפקיד. השקעת זמן ומאמץ בשלב ההכנה, עשויה לשפר באופן משמעותי את הסיכוי לצלוח בכבוד את הסיטואציה ולזכות במשרה הנכספת.

 

הנה כמה טיפים שכדאי לזכור בבואכם להתראיין:

 

 • הופעה חיצונית - רצוי לבדוק מראש מהו קוד הלבוש בחברה אליה אתם מגיעים. לבוש סולידי ומכובד יעביר את המסר שאתם אנשים רציניים בחייכם האישיים וכן ביחס לעבודה. בנוסף, לנשים מומלץ מאיפור כבד ומתוספת תכשיטים בולטים שיסבו את תשומת הלב.

 

 • אל תאכלו או תעשנו - אם מציעים לכם לשתות או לאכול, כדאי לענות בחיוב להצעה להתכבד בכוס מים קרים. לגימת מים תשחרר את המתח והמבוכה ותהווה פתיח לשיחה אישית קצרה עם הסביבה.

 

 • הכנה מראש - הגיעו כשבידיכם עותק עדכני של קורות החיים שלכם וכן של מכתבי המלצה, תעודות וכל מסמך רלוונטי אחר המעיד על השכלתם ועל ניסיונכם התעסוקתי.

 

 • אם מבקשים, הציגו מסמכים נלווים - מטרת הריאיון הינה קודם כל הכרות אישית ראשונית של שני הצדדים. בתחילת המפגש המראיין עסוק בצורת הדיבור שלכם ובהופעתכם הכללית, לכן אין צורך להעמיס עליו ניירות ומסמכים עודפים. כדאי להציגם רק במידה ויבקשו זאת ממכם.

 

 • תנו למראיין להוביל - התייחסו למראיין בהערכה ובחיוב, ענו לשאלותיו באופן ישיר וענייני ושמרו על קשר עין מתמיד.

 

 • היו קשובים - לכל אורך השיחה, שימו לב לפרטים הקטנים והקפידו לענות על מה שנשאלתם. השיבו מבלי להעמיס בפרטים מיותרים ואל תתחילו לענות לפני שהסתיימה השאלה.

 

 • אל תחשפו מידע אישי - אין צורך להיות ישירים מדי ולחשוף כבר במיוני הפתיחה את הבעיות האישיות או המגבלות הכלליות שלכם. במידה ומתחיל משא ומתן על שעות או על שכר, תוכלו לציין אילוצים רלוונטיים, אך בשום פנים ואופן לא לספר על צרות ומשברים בחייכם. המראיין הוא אדם זר ובוודאי אינו חברכם.


  רוצה להתחיל ללמוד? מחפש קריירה? רוצה לדבר עם המומחים שלנו?

  לחץ/י פורום ייעוץ לימודים וקריירה

 

 • גלה עניין בחברה - ערכו מחקר מקדים על הארגון ועל אופי העבודה, וכן על דרישות התפקיד אליו אתם מתמיינים.

 

 • שאלות כלפיכם - מטרת השאלות במפגש עם המעסיק היא לעמוד על ניסיונכם האישי והמקצועי ולשמוע על ציפיותיכם מהמשרה. לאחר מכן תוצג לכם פעילות החברה והתפקיד המיועד לכם. גלו עניין ומעורבות, הציפו שאלות רלוונטיות, הביעו התלהבות מהתחום ואל תשכחו להחמיא לארגון.

 

 • הארות מצדכם - תכננו מראש את הדרך בה תציגו את עצמכם, בקצרה ולעניין, לפי סדר חשיבות של הישגים וכישורים. הדגישו תכונות כמו יכולת לעבודת צוות, הקפדה על אווירה מקצועית, מוסר עבודה גבוה, מסירות למקצוע ויציבות.

 

 • ערך מוסף - עזרו למראיין להבחין ביתרון היחסי שלכם, כמו משימות שהובלתם ותכונות ייחודיות, בכך שתמנעו מפרטים שוליים ומייגעים.

 

 • תנאים ושכר - לרוב נהוג לדון בהצגת שעות העבודה והמשכורת העתידית בפגישה שנייה, לאחר שהבעתם עניין בתפקיד ובחברה. אם המעסיק בחר להעלות זאת כבר בשיחה הראשונה – מה טוב. במידה ולא, רצוי להמתין מעט.

 

 • סגירת הריאיון - כפי שמועמדים אוהבים לקבל חיזוקים וסקרנים לדעת אם הם אטרקטיביים לחברה, גם מראיין רוצה לדעת איזה רושם קיבלו המועמדים ממנו ומהארגון. במידה ואתם מעוניינים במשרה, כדאי לומר זאת מפורשות. הבעת התלהבות אינה מפחיתה מכבודכם ומיכולתכם לניהול משא ומתן בעתיד. לחצו את ידו של המראיין, צאו מחויכים והביעו תקווה שתקבלו תשובה חיובית. יחס חיובי מצדכם יקדם לטובה את קבלת ההחלטות של המעסיק.

 

בהצלחה לכולם!

שירות אישי חינם! איתור מוסדות לימודים בהתאמה אישית.
אנחנו באתר לימודים בישראל רוצים לעזור לך. אם חיפשת פרטים אודות תחום הלימודים המעניין אותך לרבות: תנאי קבלה, מלגות, מחירים, קורסים ומרצים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

שירות אישי חינם – איתור מוסדות לימודים
מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה דוא"ל טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.

 
פורומים בתחום
פורום ייעוץ והכוונה תעסוקתית
פורום לקויות למידה
עוד פורומים
   
המסלולים המבוקשים
לוח מורים פרטיים
חיפוש עבודה עם תואר Mba
לוח ימים פתוחים במוסדות לימוד בישראל
איך לגרום למעביד לפטר אותך?
מקצועות רווחיים: גובה משכורות לפי מקצוע
עוד מאמרים
 

שירות אישי חינם
איתור מוסדות לימודים
מלא/י פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש
ומדיניות הפרטיות.

מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
תוקף של אבחון שנעשה כבוגר (לפני 8 שעות, 30 דקות)
אבחון פסיכודידקטי (לפני 46 ימים, 14 שעות, 2 דקות)
איך אפשר למצוא עבודה בהייטק? (לפני 124 ימים, 16 שעות, 24 דקות)
לימודים עם לקות שפתית והפרעות קשב (לפני 162 ימים, 18 שעות, 12 דקות)
לקות שפתית והפרעות קשב (לפני 164 ימים, 18 שעות, 1 דקות)
 
בתודה ל:

 
 דעתך חשובה לנו
Powerd by traffico LTD