לימודים בישראל
 
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
סטודנטים > קריירה ולימודים > לגרום לבוס לפטר אותי

איך לגרום למעביד לפטר אותך?

מחפש/ת מידע על לימודים? לגרום לבוס לפטר אותי? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המסלולים המבוקשים
לחפש עבודה
ראיון עבודה בהצלחה
אני והבוס
סיכום שכר
להשתלב בעבודה
בחינות מיון
חרדת בחינות
מבחן אמריקאי
מבחני מיון קבוצתיים
עצות לחיפוש עבודה
 
עוד מידע
עבודה באינטרנט
להתקבל לחברה
איש מכירות
קורות חיים
לקבל אבטלה
מכתב התפטרות
הסבה ועבודה
עבודה בגיל השלישי
עבודה בחו"ל
ראיון עבודה בסקייפ


איך לגרום למקום העבודה / לבוס לפטר אותך?

 

עובדים רבים אשר מועסקים במקום עבודתם תקופה משמעותית, חשים לא אחת בצורך לבצע שינוי בחייהם או לעבור לעבודה אחרת (לדוגמא, בשל תנאים מסוימים או שכר). עם זאת, ידוע כי התפטרות איננה מזכה את העובד בפיצויי פיטורים. מדובר אפוא בסכום משמעותי אשר העובד חושש "לאבד" עם עזיבתו.

 

אי לכך, עובדים רבים מנסים למצוא דרך אשר תגרום למעביד לפטר אותם, תוך תשלום פיצויי הפיטורים. חשוב לדעת כי גרימת פיטורים מכוונת עלולה להיות גם בעלת השלכות שליליות על העובד. לדוגמא, עובד אשר יבצע הפרות משמעת בולטות לעין, ויוכח כי אלו נעשו בכוונה, עלול לאבד את זכותו לפיצויי פיטורים גם עם פיטוריו. חשוב לבצע את מהלך ה"פיטורים המכוונים" בחוכמה, ביעילות וללא מעורבות של עובדים נוספים.

 

קיראו גם:

 

להלן מספר עצות כיצד לעשות זאת:

 

1. ניתן לאחר מדי פעם לעבודה. איחורים קצרים ובלתי משמעותיים מעידים על חוסר שביעות רצון והעדר לויאליות (עילות פיטורים אשר אינן מביאות לשלילת פיצויים).


2. לנהל שיחות שליליות בנוגע למקום העבודה, בקול רם כאשר בעל הבית או המנהל הישיר נמצאים בטווח שמיעה.


3. לגרום להפחתה בתפוקת העבודה, וזאת תוך האשמת יכולת הארגון לעמוד ביעדים.
 

4. הבעת אי שביעות רצון ואדישות בעבודה. חשוב להקפיד שלא לעבור את הגבול בעניין זה, וזאת בכדי שהתנהלות העובד לא תעלה כדי הפרת משמעת חמורה המצדיקה שלילת פיצויים.


5. להציג בפני המעסיק דרישות שונות לגבי זכויות סוציאליות אשר לא שולמו כדין (דמי הבראה, שעות נוספות, נסיעות, חגים וכדומה). לאיים בהתפטרות במידה וזכויותיכם אינן משולמות.


6. להתפטר "מכעס" ולבקש לחזור לעבודה - בתי הדין לעבודה מכירים בכך שלעיתים ויכוחים בין מעבידים לעובדים עולים לטונים גבוהים. לא אחת, המעביד שולח את העובד הביתה ואומר לו לא לשוב יותר. לעיתים, העובד עוזב בזעם את מקום העבודה מבלי להביט לאחור.

 

במידה והצד אשר ביצע את המהלך חוזר בו בתוך זמן קצר, בית הדין מכיר בכך שמדובר במהלך ללא נפקות משפטית שנעשה מתוך זעם. פעמים רבות, כאשר העובד עוזב את מקום העבודה לאחר ויכוח, ומבקש לחזור יום למחרת, המעביד אינו מעוניין לקבל את האחרון לעבודה. במקרים אלו, העובד זכאי לפיצויי פיטורים.


7. חשוב להקפיד לא לערב עובדים נוספים במהלך, וזאת משום שעובדים אלו עלולים להיות מזומנים לעדות על ידי המעסיק במידה והדברים יונחו לפתחו של בית הדין לעבודה.

 

הימנעו מ"חשיפה"

 

כאמור, עבירות משמעת חמורות בעבודה עלולות להוות עילה לפיטורים ללא פיצויים. כמו כן, ישנם מקרים נוספים בהם ניתן להוכיח את כוונתו של העובד להביא לפיטוריו (לדוגמא, התחלה בעבודה חדשה מיד לאחר ה"פיטורים").

 

אי לכך, היזהרו מפני מצב בו כוונתכם תיחשפנה ובעקבות "חשיפה" זו תאבדו את זכותכם לפיצויי פיטורים. לאחר פיטוריכם, עימדו על זכותכם לקבל מכתב פיטורים ובקשו גם המלצה מהמעסיק למעבידים עתידיים. מסמכים אלו יכולים לסייע לכם לזכות בפיצויי פיטורים או להוכיח את פיטוריכם ואת שביעות הרצון מימכם.

 

אפשר ומומלץ לעשות את זה חוקי וכשר

 

חשוב לדעת כי ניסיון לגרום לפיטורים איננו מומלץ. פעמים רבות, עובדים מנסים לגרום לפיטוריהם והמהלך נגמר במפח נפש. לעיתים, ניתן לבוא למעביד בכנות ולהסביר את הדברים כפי שהם. לא אחת, המעסיק יעדיף את סיום יחסי העבודה על דרך הפשרה, וזאת על פני המשך העסקת עובד לא מרוצה.

 

ניתן פעמים רבות לפנות לקבלת ייעוץ משפטי ולבחון אפשרות של התפטרות בדין מפוטר בגין הרעת תנאים (אי תשלום שכר כדין, אי תשלום נסיעות, העדר דמי הבראה, תשלום לקוי של שעות בשבת וכדומה). זאת ועוד, עובדים מסוימים קובעים את זכותם לפיצויי פיטורים במסגרת חוזה העבודה (הן במהלך של פיטורים והן במהלך של התפטרות - לדוגמא, ביטוח מנהלים). מיותר לציין כי שוק העבודה הינו ענף דינאמי, ותמיד מומלץ לשמור על קשרים בריאים עם מעסיקים לשעבר, ולהשאיר דלתות פתוחות להמשך.

רוצה לדעת יותר על לגרום לבוס לפטר אותי? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

שירות אישי חינם – איתור מוסדות לימודים
מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה דוא"ל טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.

 
פורומים בתחום
פורום ייעוץ והכוונה תעסוקתית
פורום לקויות למידה
עוד פורומים
   
המסלולים המבוקשים
לוח מורים פרטיים
חיפוש עבודה עם תואר Mba
לוח ימים פתוחים במוסדות לימוד בישראל
איך לגרום למעביד לפטר אותך?
מקצועות רווחיים: גובה משכורות לפי מקצוע
עוד מאמרים
 

שירות אישי חינם
איתור מוסדות לימודים
מלא/י פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש
ומדיניות הפרטיות.

מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
איך אפשר למצוא עבודה בהייטק? (לפני 69 ימים, 17 שעות, 34 דקות)
לימודים עם לקות שפתית והפרעות קשב (לפני 107 ימים, 19 שעות, 22 דקות)
לקות שפתית והפרעות קשב (לפני 109 ימים, 19 שעות, 11 דקות)
תודה נעה (לפני 149 ימים, 16 שעות, 33 דקות)
עבודות במקום מבחנים לבעלי לקויותלמידה (לפני 150 ימים, 1 שעות, 51 דקות)
 
בתודה ל:

 
 דעתך חשובה לנו
Powerd by traffico LTD