איך לגרום למעביד לפטר אותך?

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לגרום לבוס לפטר אותי? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

אהבת? שתף ב:


איך לגרום למקום העבודה / לבוס לפטר אותך?

 

עובדים רבים אשר מועסקים במקום עבודתם תקופה משמעותית, חשים לא אחת בצורך לבצע שינוי בחייהם או לעבור לעבודה אחרת (לדוגמא, בשל תנאים מסוימים או שכר). עם זאת, ידוע כי התפטרות איננה מזכה את העובד בפיצויי פיטורים. מדובר אפוא בסכום משמעותי אשר העובד חושש "לאבד" עם עזיבתו.

 

אי לכך, עובדים רבים מנסים למצוא דרך אשר תגרום למעביד לפטר אותם, תוך תשלום פיצויי הפיטורים. חשוב לדעת כי גרימת פיטורים מכוונת עלולה להיות גם בעלת השלכות שליליות על העובד. לדוגמא, עובד אשר יבצע הפרות משמעת בולטות לעין, ויוכח כי אלו נעשו בכוונה, עלול לאבד את זכותו לפיצויי פיטורים גם עם פיטוריו. חשוב לבצע את מהלך ה"פיטורים המכוונים" בחוכמה, ביעילות וללא מעורבות של עובדים נוספים.

 

קיראו גם:

 

להלן מספר עצות כיצד לעשות זאת:

 

1. ניתן לאחר מדי פעם לעבודה. איחורים קצרים ובלתי משמעותיים מעידים על חוסר שביעות רצון והעדר לויאליות (עילות פיטורים אשר אינן מביאות לשלילת פיצויים).


2. לנהל שיחות שליליות בנוגע למקום העבודה, בקול רם כאשר בעל הבית או המנהל הישיר נמצאים בטווח שמיעה.


3. לגרום להפחתה בתפוקת העבודה, וזאת תוך האשמת יכולת הארגון לעמוד ביעדים.
 

4. הבעת אי שביעות רצון ואדישות בעבודה. חשוב להקפיד שלא לעבור את הגבול בעניין זה, וזאת בכדי שהתנהלות העובד לא תעלה כדי הפרת משמעת חמורה המצדיקה שלילת פיצויים.


5. להציג בפני המעסיק דרישות שונות לגבי זכויות סוציאליות אשר לא שולמו כדין (דמי הבראה, שעות נוספות, נסיעות, חגים וכדומה). לאיים בהתפטרות במידה וזכויותיכם אינן משולמות.


6. להתפטר "מכעס" ולבקש לחזור לעבודה - בתי הדין לעבודה מכירים בכך שלעיתים ויכוחים בין מעבידים לעובדים עולים לטונים גבוהים. לא אחת, המעביד שולח את העובד הביתה ואומר לו לא לשוב יותר. לעיתים, העובד עוזב בזעם את מקום העבודה מבלי להביט לאחור.

 

במידה והצד אשר ביצע את המהלך חוזר בו בתוך זמן קצר, בית הדין מכיר בכך שמדובר במהלך ללא נפקות משפטית שנעשה מתוך זעם. פעמים רבות, כאשר העובד עוזב את מקום העבודה לאחר ויכוח, ומבקש לחזור יום למחרת, המעביד אינו מעוניין לקבל את האחרון לעבודה. במקרים אלו, העובד זכאי לפיצויי פיטורים.


7. חשוב להקפיד לא לערב עובדים נוספים במהלך, וזאת משום שעובדים אלו עלולים להיות מזומנים לעדות על ידי המעסיק במידה והדברים יונחו לפתחו של בית הדין לעבודה.

 

הימנעו מ"חשיפה"

 

כאמור, עבירות משמעת חמורות בעבודה עלולות להוות עילה לפיטורים ללא פיצויים. כמו כן, ישנם מקרים נוספים בהם ניתן להוכיח את כוונתו של העובד להביא לפיטוריו (לדוגמא, התחלה בעבודה חדשה מיד לאחר ה"פיטורים").

 

אי לכך, היזהרו מפני מצב בו כוונתכם תיחשפנה ובעקבות "חשיפה" זו תאבדו את זכותכם לפיצויי פיטורים. לאחר פיטוריכם, עימדו על זכותכם לקבל מכתב פיטורים ובקשו גם המלצה מהמעסיק למעבידים עתידיים. מסמכים אלו יכולים לסייע לכם לזכות בפיצויי פיטורים או להוכיח את פיטוריכם ואת שביעות הרצון מימכם.

 

אפשר ומומלץ לעשות את זה חוקי וכשר

 

חשוב לדעת כי ניסיון לגרום לפיטורים איננו מומלץ. פעמים רבות, עובדים מנסים לגרום לפיטוריהם והמהלך נגמר במפח נפש. לעיתים, ניתן לבוא למעביד בכנות ולהסביר את הדברים כפי שהם. לא אחת, המעסיק יעדיף את סיום יחסי העבודה על דרך הפשרה, וזאת על פני המשך העסקת עובד לא מרוצה.

 

ניתן פעמים רבות לפנות לקבלת ייעוץ משפטי ולבחון אפשרות של התפטרות בדין מפוטר בגין הרעת תנאים (אי תשלום שכר כדין, אי תשלום נסיעות, העדר דמי הבראה, תשלום לקוי של שעות בשבת וכדומה). זאת ועוד, עובדים מסוימים קובעים את זכותם לפיצויי פיטורים במסגרת חוזה העבודה (הן במהלך של פיטורים והן במהלך של התפטרות - לדוגמא, ביטוח מנהלים). מיותר לציין כי שוק העבודה הינו ענף דינאמי, ותמיד מומלץ לשמור על קשרים בריאים עם מעסיקים לשעבר, ולהשאיר דלתות פתוחות להמשך.

עדכונים אחרונים באתר
חדשות ועדכונים
עכשיו בפורום
לכל הפורומים
מלגות חדשות
ימים פתוחים