איך להתקבל לחברה שאתה מעונין?

סיימתי ללמוד ויש לי ניסיון רלוונטי מספק ואני רוצה לעבוד בתחום היי-טק אצל מעסיק מסוים, שאני מקוה שאוכל ללמוד ממנו דברים חדשים, או, לחלופין, אני מאמין בחברה מסוימת שיש לה מוצר מעולה ואפשרויות לצמוח ולהתפתח.

אהבת? שתף ב:


איך להתקבל לחברה שאתה מעונין?
 
אני מאמין גדול במזל. ככל שאני עובד קשה יותר, ככה יש לי יותר ממנו.
תומאס ג'פרסון
 
¨          סיימתי ללמוד ויש לי ניסיון רלוונטי מספק ואני רוצה לעבוד בתחום היי-טק אצל מעסיק מסוים, שאני מקוה שאוכל ללמוד ממנו דברים חדשים, או, לחלופין, אני מאמין בחברה מסוימת שיש לה מוצר מעולה ואפשרויות לצמוח ולהתפתח. פשוט, אני מאוד רוצה להתקבל ולעבוד בחברה זו.
 
¨          אין לי בעיה לכאורה גם לרדת בתפקיד אותו אני ממלא כיום, אני מוכן להתפשר גם בשכר.
 
¨          אני רוצה לשלוח למעסיק מכתב ולהתקשר אליו.
 
¨          האם זה מקובל? מה הנוסח? איך עושים זאת?
 
ובכן, אין כאן עניין של מקובל או לא מקובל. כולנו יודעים כי אם לא מנסים לא מצליחים. נכון, שאם מנסים, לעתים גם טועים, אך הטעות הכי גדולה שלנו היא אי-העשייה. בדרך זו, אפילו אין אנו לומדים מטעויותינו.
 
מה כבר יש לך להפסיד?
 
אני בטוח כי אם תתנסח בצורה מכובדת ותרבותית, האדם אליו מכוון המכתב יעריך זאת ויחזיר לך תשובה. תשובה חיובית או לא - זה כבר קשה לנחש והדבר תלוי לא במעט גורמים כמו מצב החברה, והאם היא בכלל נזקקת לגיוס עובדים. לדעתי:
 
¨          נסח את הסיבות למשלוח המכתב.
¨          פרט אודות הניסיון שלך?
¨          ציין את מקומות העבודה הקודמים שלך.
¨          מה התפקידים שהיו לך?
¨          תרחיב לפרט את תחום ההתמחות שלך.
¨          המכתב חייב להיות מנוסח בצורה מכובדת ותרבותית.
 
רוצה לקבל טיפים רגע לפני הראיון? רוצה הכוונה?

 

 
באותו עניין...
 
רשמתי במספר חברות השמה, ונמסר לי מאחת מהן שמה של חברה מסוימת המעונינת לזמן אותי לראיון וכן הוצגה לי הגדרת התפקיד המוצע. כיוון שאני ממש מעוניין להגיע לראיון, חשבתי לקדם את הסיכויים שלי ולדבר באופן אישי עם מנהל משאבי אנוש בארגון. האם זה יפגע יותר מאשר יועיל או ההפך...?'
 
במקרה זה מיותר לפנות לחברה על מנת לזרז את זימונך לראיון העבודה. מאחר והיפנו אותך דרך חברת השמה, אינך צריך לנהל קשר ישיר עם נציגי החברה עצמם, אלא באמצעות אותה חברת השמה בלבד. המתן מספר ימים והתקשר למשרדי החברה וברר עמם מה קורה בנוגע לזימונך לראיון. ככה לא תיוותר באי ודאות.
 
יש לזכור שלחברה אליה הופנית יש מן הסתם לוח זמנים משלה לראיונות, והם כבר ייצרו עמך קשר כשיתאים להם, על מנת לתאם עמך את המועד.
 
לכן, אין כל טעם לנסות ולהתקשר לשם זירוז, שכן יש להתחשב בלוחות הזמנים ובאילוצים השונים של המראיינים בחברה שאינם נהירים לך כלל. אני ממליץ שתחכה בסבלנות, תתכונן ותכין את עצמך לראיון העבודה, לכשיגיע.
עדכונים אחרונים באתר
חדשות ועדכונים
עכשיו בפורום
לכל הפורומים
מלגות חדשות
ימים פתוחים