לימודים בישראל
 
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
סטודנטים > קריירה ולימודים >

לימודים בגיל השלישי

מבוגרים רבים מביעים רצון לחזור לבית הספר כדי להתחיל או לסיים תואר ראשון ואף תארים מתקדמים יותר. שינויים במשק הכלכלי, תוחלת חיים הולכת וגדלה וחשיבה מתקדמת ביחס לזקנה הפכו את הסטודנטים הפנסיונרים לתלמידים מן השורה. אף פעם לא מאוחר ללמוד משהו חדש!

המסלולים המבוקשים
לחפש עבודה
ראיון עבודה בהצלחה
אני והבוס
סיכום שכר
להשתלב בעבודה
בחינות מיון
חרדת בחינות
מבחן אמריקאי
מבחני מיון קבוצתיים
עצות לחיפוש עבודה
 
עוד מידע
עבודה באינטרנט
להתקבל לחברה
איש מכירות
קורות חיים
לקבל אבטלה
מכתב התפטרות
הסבה ועבודה
עבודה בגיל השלישי
עבודה בחו"ל
ראיון עבודה בסקייפ


 


לימודים בגיל הזהב - סטודנטים פנסיונרים

 

בסתיו הקרוב, תלמידים צעירים הם לא היחידים שיחזרו לקמפוסים. מוסדות הלימוד השונים מקלים יותר ויותר על אוכלוסיית המבוגרים לקבל תואר או תעודה אקדמית והם אכן מנצלים זאת לטובה. הגעתם לגיל פרישה? נוסף על סיוע בטיפול בנכדים ועל טיולי קבוצות ברחבי הארץ, תוכלו לנצל את הזמן הפנוי גם כדי לחזור לאקדמיה, בין אם להעשרתם האישית או להשגת תואר.

 

למען הבריאות והנפש

 

מחקרים שבוצעו בקרב בני גיל הזהב מצאו כי לפעילויות פנאי ישנה השפעה חיובית על מנגנון הדמנציה (השכחה) וכן בכוחה לצמצם את הסיכויים ללקות במחלות. פעילות הקשורה בחיזוק החשיבה והזיכרון אכן מניבה תוצאות נפלאות בקרב קבוצת המבוגרים. השתתפות בקורסים וסדנאות החושפים את המשתתפים לידע חדש תעניק לכם להעניק כלים ומיומנויות, ותשפר את זיכרונכם ואת יכולת הריכוז שלכם.

 

עדיף מאוחר מאשר לעולם לא

 

אמנם קיים יתרון עצום ללמידה בגיל צעיר, אך במקביל ניתן לראות כי לרכישת השכלה בגיל מבוגר יש יתרונות משלה. ראשית, הידיעה שמה שנלמד היום עשוי להיעלם מחר דוחפת את הפנסיונרים להשכיל ולרכוש ידע, כל עוד הזיכרון פועל במלוא כוחו. שנית, גם למידת תכנים חדשים על רקע רווי בידע, אוצרת בתוכה את הניסיון והמיומנויות שנרכשו בעבר ומאפשרת מחקר משמעותי ומורכב יותר בעתיד.

 

 

רוצה להתחיל ללמוד? מחפש קריירה? רוצה לדבר עם המומחים שלנו?

לחץ/י פורום ייעוץ לימודים וקריירה

 

 

הפן החברתי

 

ללמידה בגיל הזהב ישנם יתרונות נוספים הקשורים בפן החברתי. המשתתפים חשופים לעמיתים בני גילם וחברויות נוצרות על רקע ענין משותף. מעבר לכך, הם נפתחים לתחומים ונושאים חדשים וכך מוצאים נושאי שיחה משותפים עם הדורות הצעירים. ניתן לנצל למידת תכנים עכשוויים לפעילות היומיומית כגון יישומי מחשב ואינטרנט. הסובלים מחוסר שקט ומנוחה, ירוויחו מבילוי שעות רבות מחוץ לכותלי הבית וניצול הזמן בצורה פרואקטיבית.

 

ראייה לעתיד

 

החשיפה לתחומי מחקר ונושאים חדשים בעידן המודרני מגרה את חושיו של הסטודנט ויכולה להוות לו תחביב אהוב חדש. אם יש לכם עדיין רעב לצאת לדרך עצמאית, ניתן אף לפתוח עסק ולנצל את הידע שרכשתם במהלך השנים בנוסף להשכלה האקדמית. וכאמור, תהליך רכישת ההשכלה החל מנוכחות בשיעורים, קריאת חומר, תרגול שיעורי בית ולמידה אינטנסיבית למבחנים, עשוי למנוע בעתיד מחלות כמו אלצהיימר או דמנציה.

 

מסגרות לימוד

 

מכיוון שלא קיימת מגבלת גיל באוניברסיטאות ובמכללות השונות, קשישים שהגיעו לגיל פרישה ועומדים בתנאי הקבלה, יוכלו ללמוד קורסים לקבלת תואר או תעודה. ניתן אף להשתתף בקורסים המתקיימים במוסדות הללו מבלי שהמטרה תהיה קבלת אישור סיום מוסמך. עם זאת, ישנם קורסים שתוכננו ספציפית כך שיתאימו לאוכלוסייה המבוגרת מבחינת התכנים, קצב הלמידה והשהיה בין חברים בני אותו גיל ובעלי אותם תחומי התעניינות.

 

להלן דוגמאות בתחומי לימוד שונים:

 

קורסים באומנות - עבור אנשים בעלי תשוקה לעבודת היד קיימים קורסים מעשיים רבים העוסקים ביצירת עבודות אומנות כגון פיסול, ציור, רישום, צילום, בישול וכן הלאה. הללו דורשים לרוב עבודה בשתי הידיים ובכך הם מפתחים את שתי אונות המוח במקביל.

 

קורסי שפה זרה - אף פעם לא מאוחר ללמוד שפה חדשה שתאפשר לכם לתקשר עם אוכלוסיות חדשות, במיוחד בארץ ישראל המורכבת ממהגרים מכל העולם. כך תחזקו את מיומנויות הזיכרון, הדיבור והתקשורת.

 

 

 

 

רוצה לדעת יותר על ? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

שירות אישי חינם – איתור מוסדות לימודים
מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה דוא"ל טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.

 
פורומים בתחום
פורום ייעוץ והכוונה תעסוקתית
פורום לקויות למידה
עוד פורומים
   
המסלולים המבוקשים
לוח מורים פרטיים
חיפוש עבודה עם תואר Mba
לוח ימים פתוחים במוסדות לימוד בישראל
איך לגרום למעביד לפטר אותך?
מקצועות רווחיים: גובה משכורות לפי מקצוע
עוד מאמרים
 

שירות אישי חינם
איתור מוסדות לימודים
מלא/י פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש
ומדיניות הפרטיות.

מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
תוקף של אבחון שנעשה כבוגר (לפני 8 שעות, 34 דקות)
אבחון פסיכודידקטי (לפני 46 ימים, 14 שעות, 6 דקות)
איך אפשר למצוא עבודה בהייטק? (לפני 124 ימים, 16 שעות, 28 דקות)
לימודים עם לקות שפתית והפרעות קשב (לפני 162 ימים, 18 שעות, 16 דקות)
לקות שפתית והפרעות קשב (לפני 164 ימים, 18 שעות, 5 דקות)
 
בתודה ל:

 
 דעתך חשובה לנו
Powerd by traffico LTD