שיטות להצלחה במבחן אמריקאי

מבחן אמריקאי מועדף על ידי תלמידים רבים. אין בו צורך בתשובות ארוכות ובחשיבה על ניסוח, והיד לא מתעייפת כלל. בכל זאת, דגם זה של בדיקת הידע אינו קל, ולעיתים קרובות אף עלול להכשיל. איך להימנע מטעויות נפוצות, ולא ליפול בפח של המסיחים? – קראו כאן.

אהבת? שתף ב:


איך להשיג ציון מעולה במבחן אמריקאי?

 

במבחן אמריקאי ישנם מספר אפשרויות לפתרון השאלה, ועל הנבחן לבחור את התשובה הטובה ביותר מבין האופציות המוצעות לו. טעות קטנה של חוסר תשומת לב לאחד המסיחים בשאלה, עלולה להיות קריטית ולעלות במספר נקודות רב מציון הבחינה. גם אם אינכם יודעים את התשובה באופן מוחלט, ישנם מספר עקרונות שיסייעו לכם לנחש באופן מושכל ולפתור את הבחינה באופן מיטבי.

 

תשומת לב

 

קראו את הוראות הבחינה היטב והקדישו לכך מספר רגעים. לאחר מכן, עברו על הבחינה במהירות וחפשו שאלות "מתנה" שהינכם יודעים בוודאות את התשובה להן. שאלות אלו תורמות לחיזוק הביטחון העצמי וחוסכות זמן. לצד אלו הקשות יותר סמנו X כדי לחזור אליהן מאוחר יותר. הדגישו בהן את מילות המפתח כדי לקבל תמונה כללית במה מדובר, אך אל תתעכבו עליהן יותר מדי. חשוב לא להסתבך בניסיון לחפש כוונות נסתרות. הטופס בנוי כך שהתשובה ברורה למי שיודע את החומר.

 

מסיחים

 

שאלה אמריקאית קלאסית בנויה מארבע תשובות אפשרויות - אחת נכונה ושלוש שגויות. האחרונות מכונות גם – "מסיחים". כל מסיח שהצלחתם לצמצם או לשלול באופן וודאי יגביר באופן משמעותי את סיכויי הצלחתכם. כדאי לנסות ולענות על השאלות לבד לפני קריאת המסיחים. ניתן אף להסתיר באופן מלאכותי את המסיחים על מנת לחשוב על השאלה, ורק אז "להציץ". גם התאמה לשונית בין השאלה לתשובה היא חשובה, לכן בדקו זאת היטב. במידה וישנה שאלה שלא הצלחתם לפתור בשום אופן, עדיף לנחשה.

 

שאלות "קשות"

 

כשאתם חוזרים לשאלה קשה, התבוננו רק בה. בדקו האם הבנתם מה מבקשים מכם? האם ייתכן שהתשובה עליה ידועה לכם מבלי שתצטרכו להביט במסיחים? הדגישו בטוש זוהר מילים חשובות כמו – "פרט ל", "אף פעם", "רק", "כל", "החשוב ביותר" ועוד. אלו מילים מבלבלות ומכשילות. סימונן בצבע בולט ימקד את חשיבתכם וימנע טעויות הנובעות מחוסר תשומת לב. הרמזים הללו מבחינים בין תשובה נכונה לתשובה לא נכונה, והם המפתח לפיצוח השאלה.

 

זמן

 

אל תמהרו מדי! חשוב לקרוא את כל התשובות לשאלה, היות ולעיתים קיימת יותר מתשובה מתאימה אחת, ומביניהן תצטרכו לבחור את זו המדויקת יותר. שימו לב לזמן שנותר לסיום הבחינה, וחלקו אותו למספר השאלות שעוד יש לפתור. הקפידו להשאיר לעצמכם כשבע או שמונה דקות על מנת לסמן את בחירותיכם בדף התשובות (במידה ויש) או כדי לעבור ולבדוק בשנית את הטופס.

 

סוף טוב (לא) הכול טוב

 

קורה שהתלבטנו והתחבטנו, וסימנו תשובה. אולם כשעברנו לדף התשובות, תיקנו אותה ברגע האחרון, ובסוף התברר כי התיקון היה טעות. על כן, למרות הפיתוי הענק, עדיף לא לשנות את התשובה בשלבי הבדיקה האחרונים. בנוסף, כלל ברזל הוא שלא להיעזר בחבר שלידכם. הסיכון שבפסילת המבחן שלכם ושלו יחדיו הוא גדול, לכן סמכו על עצמיכם בלבד.

 

הפעילו שיקול דעת

 

בשאלה אמריקאית יש תשובה אחת נכונה ושלוש תשובות שגויות, "מסיחים", ולכן יש צורך לזכור את הפרטים הקטנים של החומר. אחד הגורמים הנפוצים ביותר לטעויות הוא הנטייה לסמן מיד את התשובה הראשונה הנראית נכונה לעין, מבלי לקרוא את כל האפשרויות. לפעמים ההבדל בין התשובות הוא כה מזערי, ועל כן יש לשמור על ערנות לפרטים הקטנים ולהפעיל שיקול דעת. בשום פנים ואופן אין לעבוד בצורה פזיזה. מילות יחס משנות את משמעות המשפט ועלולות לבלבל - סמנו אותן.
 

עדכונים אחרונים באתר
חדשות ועדכונים
עכשיו בפורום
לכל הפורומים
מלגות חדשות
ימים פתוחים