לימודים בישראל
 
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
סטודנטים > הטבות מס לסטודנטים

הנחה במס לסטודנטים

כמה אתם אמורים לשלם? האם לסטודנטים מגיעות הנחות במיסים? - המידע לפניכם.

המסלולים המבוקשים
תואר שני
מלגות קיום
למצוא מגורים לסטודנט
הטבות לסטודנטים
עבודה לסטודנט
פנאי ובילוי לסטודנט
חיפשת אוניברסיטה?
מכללות בישראל
סטודנטים ומילואים
לוח דרושים סטודנטים וחיילים
 
עוד מידע
לוח מלגות
אגודת הסטודנטים
חופשה לסטודנטים
ספרים משומשים
דירות לסטודנטים
סטודנטים מתנדבים
עבודה וקריירה
ראיון עבודה בהצלחה
חוגים, סדנאות והפעלות
מורה פרטי


הנחות במס לסטודנטים

 

האם אתם זכאים?

 

לימודים נחשבים אמנם השקעה טובה, אך עד שזו חוזרת אל הכיס עובר זמן מה, ובתקופה זו קצת קשה יותר להסתדר עם כל התשלומים והחיובים החודשיים. גם אם צמצמתם בהוצאות הטלפון, הפחתתם בקניות לבית והידקתם את החגורה, יש עדיין סכומים קבועים הנדרשים מכם מטעם הרשויות. איך תוכלו לשלם פחות מיסים בתקופת הלימודים?

 

הקלות בתשלומי ארנונה

 

על פי החלטת כל רשות מקומית, סטודנטים עשויים ליהנות מהנחה במס הארנונה. עצם הזכאות ושיעור ההקלה תלויים ברמת ההכנסה של הסטודנט. אם השכר החודשי אינו עולה על 2,653 שקלים, ניתן לזכות בהטבה של 80% מסך הארנונה. בעלי משכורת גבוהה יותר, אך שאינה מגיעה ליותר מ – 3,050 שקלים בחודש, יכולים לקבל הנחה בשיעור של 60%, ומי שאינו עובר את סכום ההכנסה הנמוך של 3,448 ₪ בחודש, נהנה מהקלה בשווי של עד 40% מסכום המס. גם תלמידי מכינה קדם אקדמית, וכן סטודנטים שאינם עובדים, זכאים להטבה זו.

 

בכדי לקבל את ההנחה המגיעה לכם, עליכם לוודא שחשבון הארנונה רשום על שמכם ולהגיש בקשה מסודרת לאגף הגבייה בעירייה. זו אמורה לכלול: צילום תעודת זהות, העתק של חוזה השכירות בדירה, אישור לימודים, מסמך רשמי של מערכת השעות ותלושי משכורת. שותפים לדירה צריכים להציג את הכנסותיהם יחד, ושיעור ההקלה יחושב על פי חלקם היחסי המוגדר בחוזה השכירות. מי שאינו עובד, עליו לצרף בנוסף תצהיר משפטי על הכנסותיו וטפסים רלוונטיים של הביטוח הלאומי. את הבקשה אפשר להגיש רק בחודשים ינואר ופברואר בכל שנה.

 

ביטוח לאומי לסטודנטים

 

סטודנטים שאינם עובדים, משלמים ביטוח לאומי וביטוח בריאות בשיעור מופחת, ביחס לבלתי מועסקים שאינם סטודנטים. הסך הנקבע לתשלום הוא – 124 שקלים בחודש. המוסד לביטוח לאומי אינו טורח לשלוח חשבון חודשי לאזרחים, כך שאם לא תפנו מיוזמתכם ותסדירו את תשלומי המס, אתם עלולים לקבל מכתב על חוב מצטבר. אם אינכם עובדים, ודאו שהמוסד לביטוח לאומי מודע להיותכם סטודנטים, וכך תקבלו את ההנחה המגיעה לכם.

 

מס הכנסה – הנחות לבוגרים

 

אם סיימתם מסלול לימודים – מקצועי או אקדמי, אתם עשויים להיות זכאים לנקודות זיכוי, המקנות הנחה במס הכנסה לתקופה של עד שלוש שנים. עבור השלמה של קורס או מסלול הנדסאי בן 1,700 שעות אקדמיות, ניתן ליהנות מהטבה של 1,290 בשנה (חצי נקודת זיכוי). בוגרי תואר ראשון זכאים להפחתת מס בגובה של 2,580 ₪ (נקודת זיכוי) לתקופה של שנה אחת בלבד.

 

מתמחים יכולים ליהנות מן ההטבה כבר בזמן הסטאז', אך לרוב הם מעדיפים לדחות את קבלתה לשלב מאוחר יותר, שבו תגיע משכורתם לרף המינימלי המחייב תשלום מס הכנסה. מי שסיים תואר שני או מסלול ישיר לדוקטורט זוכה להקלה של 1,290 ₪ לתקופה של עד שנתיים. רופאים לאחר תואר שלישי זכאים לנקודת זיכוי במשך שלוש שנים. איך מקבלים את ההנחה? – פונים לפקיד השומה עם טופס 101, טופס 119 ואישור זכאות לימודים מן המוסד האקדמי.

 

הנחות נוספות

 

נסיעות בתחבורה ציבורית

 

סטודנטים המחזיקים במנוי שנתי או סמסטריאלי בכרטיס רב קו, זכאים ל – 50% הנחה על נסיעות ליעדים שאינם כלולים במנוי ועל נסיעות ברכבת. הנחה בגובה 33% ניתנת לסטודנטים (גם ללא מנוי) בנסיעות שעלותן אינה גבוהה מ – 24.50 שקלים וברכישת כרטיסייה ברכבת. אם קונים כרטיס הלוך ושוב, נהנים מהטבה של 30% גם בנסיעות העולות יותר מ – 24.50 ₪ וברכבת. נסיעות לאילת ובתוכה אינן כלולות בהסדר זה למי שאינו תושב העיר.

 

מתנאים אלה יכולים ליהנות גם תלמידים במסלולי הנדסאי וטכנאי, משתתפי תכניות מקצועיות באמנות המוכרות במשרד התרבות, סטודנטים להוראה במגזר החרדי וסטודנטים מחו"ל. מי שלומד באוניברסיטה הפתוחה זכאי להנחה של חצי מחיר בקניית מנוי סמסטריאלי, אם נרשם לשני קורסים בסמסטר לפחות (סתיו או אביב). כמו כן, הוא יכול ליהנות מהטבת חצי מחיר ברכישת מנוי שנתי, אם נרשם לחמישה קורסים לפחות בשנה (סתיו ואביב).

 

רישום נישואין ברבנות

 

זוגות סטודנטים הבאים להירשם ברבנות לנישואין, נהנים מהטבה של 40% באגרת הרישום, העולה לערך של כ – 240 שקלים. בכדי לזכות בהנחה זו, יש להציג במעמד הרישום תעודת סטודנט.

 

רוצה לדעת יותר על הטבות מס לסטודנטים? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

שירות אישי חינם – איתור מוסדות לימודים
מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה דוא"ל טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.

 
המסלולים המבוקשים
המאבק להפחתת שכר הלימוד
הצעת חוק: פטור לסטודנטים מדמי נסיעה בתחבורה ציבורית
תכניות לחילופי סטודנטים בתחומים מגוונים - איפה ולאן?
עוד מאמרים
 

שירות אישי חינם
איתור מוסדות לימודים
מלא/י פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש
ומדיניות הפרטיות.

מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
קורס עיצוב שמלות ערב וכלה (לפני 1 ימים, 14 שעות, 5 דקות)
קורס סייעת רופא שיניים (לפני 1 ימים, 14 שעות, 7 דקות)
לאיזה מוסד לימודים נרשמת (לפני 1 ימים, 14 שעות, 9 דקות)
לימודי רפואה באנגלית בישראל (לפני 1 ימים, 14 שעות, 10 דקות)
לימודי שלטון מקומי ומדעי המדינה (לפני 1 ימים, 14 שעות, 14 דקות)
 
בתודה ל:

 
 דעתך חשובה לנו
Powerd by traffico LTD