עבודה לסטודנטים, ללכת עד הסוף...

טל (שם בדוי), סטודנט תל-אביבי ממוצע, מצליח לתמרן בין לימודיו ביום לבין מועדונים מפוקפקים בלילה. לראיון שקיים עמו עיתון הסטודנטים ’בר-קוד’, הוא לא הסכים להחשף בשמו המלא. על במות המועדונים, לעומת זאת, הוא נחשף הרבה יותר....

אהבת? שתף ב:


עבודה לסטודנטים, ללכת עד הסוף...

פגשתי אותו בבית קפה שכונתי ליד הדירה שלו. חיכיתי לו מעט, הוא הגיע לאחר מספר דקות, בחור יפה, מטופח, הוא חייך ומיד התיישב. טל (שם בדוי) בן 26, חי בתל אביב כבר כמעט 6 שנים, במקור מאזור מישור החוף הדרומי. היום הוא גם סטודנט, לומד באוניברסיטת תל אביב שנה ראשונה. בערבים מופיע כחשפן- רקדן ומסתבר שיש עוד הרבה בקנקן. גם החברים שלו לומדים משפטים, מלמדים ילדים, ובזמנם החופשי הם חשפנים. יש כאלה שרואים בזאת עבודה זמנית כדי שיהיה להם כסף לממן את הלימודים. בדרך כלל כשהם מסיימים את הלימודים הם מחפשים עבודה בתחום, אבל הסיפור של טל הוא קצת שונה....

טל, בן למשפחה מסורתית- דתית, עזב את הבית בגיל צעיר מאוד. במטרה להרוויח הרבה כסף, הוא מצא עצמו עובד בעבודות מזדמנות מגוונות. לאחר זמן מה, הוא החל לעבוד במועדון פופולרי ונחשב בתל אביב (בתקופה של פריחת מועדון "אלנבי 58") כשהוא נחוש בדעתו: הפעם הוא לא יהיה מאחורי הבר ולא מלפניו, הוא יהיה על הבר עצמו!

הוא התחיל לרקוד כבר בגיל 18, עוד בעיר מולדתו, עד שהגיע באחד מן הימים לאודישן של הצי’פנדיילס - "נערי החלומות". הם חיפשו בזמנו חשפנים, אך "אני לא כל כך רציתי להיות חשפן", הוא אומר והסכים להיות רקדן גוגו. משם העניינים התגלגלו לסוכן שהחליט להשקיע בו, טל קורא לו "סוכן חארטה", כיוון שהחוזה איתו לא היה אפקטיבי , ולא הוזכר שמו בכלל. הפרשייה הגיעה גם לכותרות העיתונים ולטלוויזיה. הסוכן לא רצה לתת לו לעזוב, לדבריו, ניסו לאיים עליו, אמרו שישברו לו את הרגליים אם יעזוב ושלא יתנו לו לעבוד במקומות אחרים. משם החליט לעזוב ללהקה חדשה בשם "נערי החוף", שם היה רקדן, חשפן, ומנהל צוות, ובמקביל עבד במסיבות לסטודנטים. חיי האהבה שלו סערו לא פחות באותה תקופה, בגיל 22 התחתן טל עם דוגמנית, בגיל 24 הוא כבר היה גרוש עם ילדה.

כמה קיבלת עבור ההופעות אז וכמה היום?

"המחיר נע בין 350 ₪ ומעלה להופעה שנמשכת 45 דקות, 6 שעות או לפעמים גם כל הלילה, לקהל יעד מגוון. כמובן, החברה לוקחת לעצמה רווחים ומשלמת לחשפן בהתאם לרמה שלו. בעונת קיץ עובדים יותר. היום, בגלל שאני ותיק, אני לוקח מינימום של 150$ להופעה".

תמיד נהנית להופיע או שהכסף שיחק פה תפקיד יותר גדול?

"יש פה בעייתיות מסוימת, כי ברגע שאתה עושה משהו בשביל הנאה ומשלמים לך הרבה כסף, אתה בסוף עושה את זה בשביל הכסף, והיום אני משתדל יותר להנות כי אחרת זה שוחק".

מהם התגובות מצד חברייך הסטודנטים שיודעים במה אתה עוסק?

"יש שתי תגובות. לרוב אנשים אומרים איזה ’גועל נפש’, אתה מוכר את הגוף שלך בשביל הכסף ומצד שני, יש גם תגובות של כל הכבוד, כי לא כל אחד מוכן לעשות את זה, וגם או שיש לך את זה או שלא".

איך המשפחה הגיבה?

"המשפחה תמיד תמכה בי, כי זה מכניס כסף, כי זה זמני וכל עוד אני מאושר ועושה משהו שאני אוהב, אז אני גם לא תלוי בהורים". היום, יש לציין, טל כבר עצמאי, פרילנסר, הוא זה שמחליט ויש לו יותר גמישות: "אף אחד לא קובע לי את הכללים", הוא מסביר.

איך אתה מצליח לתפקד: לעבוד בלילות בצורה קבועה ולהגיע ללימודים לפעמים אחרי לילה ללא שינה?

"אתה מתאים את הלימודים לשעות העבודה שלך, ונכון, שהיו זמנים שהייתה מסיבה, אחרי זה אפטר פארטי ואתה בעצם זז בלי הפסקה. אבל יש הרבה טריקים להישאר ער. וכן, לפעמים משתמשים בכימיקלים" (הוא מזכיר סם ממריץ בשם אפרדין ל.י.).

איך נראים החיים בתור אבא - חשפן?

"כשהייתי נשוי, הייתי המון עם הילדה. היו לי גם לימודים, אז הייתי לוקח הופעות יותר קצרות , או עובד פחות בשבתות".

כשבתך תגדל, תספר לה שאבא שלה חשפן?

"היום זה כבר לא בושה, אנחנו חיים בעידן יותר מודרני, יותר פתוח. אני לא אתבייש לספר לילדה שלי".
יש צורת חיים שונה למי שעוסק במקצוע הזה?

"בהחלט, יש לי סגנון חיים מסוים שדורש מכון כושר, תזונאית, ללכת למכון שיזוף ולפעמים גם לקוסמטיקאית כדי להוריד שיער".

מעבודה זמנית זה הפך למקצוע?

"אני לא גונב, אני לא שודד, אני מרוויח את הכסף שלי בכבוד. סה"כ זה סוג של אומנות. אני משעשע ומשמח אנשים. יש גם את החלק הנעים של המקצוע – חתונות, בר מצוות, מסיבות רווקים ורווקות, סלברטיז ולפעמים אתה נהיה מין "ליצן החצר". זוהי אומנות של שפת הגוף- וזה עוד סוג של שפה, לא עברית או אנגלית, זוהי שפה בינלאומית".

יש הבדל בין גברים לנשים?

"התפקיד אצל גבר ואישה במקצוע הזה שונה. גבר הוא יותר אטרקציה ואצל נשים העיסוק הזה יותר זול".

עם הכסף באה התהילה?

"יש הרבה אדרנלין ברגע שאתה עולה על הבמה, זה מין נרקיסיזם: מתעניינים בך, רוצים חתימות שלך. הופעתי בקמפיינים לחברות ביגוד. הכסף משגע אותך והיה לי המון כסף. בגיל 19 הרווחתי בין 3,000 -5,000 ₪ לשבוע. אבל כשיש הרבה כסף, הכל בא לך בקלות וכבר אין לך חברים בעולם הזה כי קשה לך לדעת על מי לסמוך. גם על בחורות אתה לא יכול לסמוך. התחילו איתי נשים נשואות וכאלו שיש להן חבר. אתה לא יודע אם החבר באמת אוהב אותך או שיש לו אינטרסים והוא רוצה למשל, להיכנס לאיזה מועדון. חברים במקצוע הזה הם ’קח ותן’, ויש לי מעט חברים".

בסיום השיחה אומר טל בטון מפוכח: "אתה לא יכול לרקוד כל החיים, הגוף משתנה, גם הרצונות. כנראה שבגלל זה היום אני גם סטודנט".

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים