עבודה בחו"ל

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על עבודה בחו"ל? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

אהבת? שתף ב:


עבודה בחו"ל - ראיון עבודה טלפוני?
 
כיום, הפך העולם להיות כפר גלובלי קטן וחברות קטנות וגדולות כאחת מגייסות עובדים מרוב המדינות בעולם שיש עמן קשרי סחר/עבודה. חברות רבות שואפות לגייס את העובדים הטובים, המצטיינים והכישרוניים ביותר, לכן הן משקיעות מאמצים רבים בכיוון ואפילו מקימות נציגויות וסניפים במדינות רבות. ישנן חברות שאין להן כדאיות כלכלית לפתוח נציגות במדינה אחרת, אי לכך יוצרות הן קשרים עם חברות השמה באותה ארץ המאתרות עבורן מועמדים מתאימים ומבצעות את ראיון העבודה מול החברה בקשר בינלאומי.
 
ההליך הוא פשוט למדי. במידה ולמשל, חברה מחו"ל מעונינת בעובד מהארץ, היא פונה לחברות השמה מקומיות המקיימות ראיון ראשוני טלפוני במשרדיהן בארץ עוד לפני שמחפש העבודה מוזמן לראיון במשרדי החברה בחו"ל.
 
המועמד נקרא לראיון בחברת ההשמה בארץ, מושיבים אותו בחדר מול טלפון וברוב המקרים גם מול 'וידאו קונפרנס' (צג מסך בראייה דו-כיוונית) ויוצרים קשר לווייני בין החברה בחו"ל לחברת ההשמה בארץ וכך מתחיל הראיון כאשר המראיין והמרואיין משוחחים ורואים איש את רעהו בו זמנית.
השאלה הטורדת היא, אם על סמך ראיון בשפה שאינה שפת האם שלנו ועוד באמצעות ראיון טלפוני יש מספיק על מנת לקבוע אם אנו מתאימים למשרה זו או אחרת? מלכתחילה ברור כי ראיונות אלה קשים הם. השפה אינה שפת האם שלנו ועל אחת כמה וכמה כשזה מתרחש באמצעות ראיון טלפוני, כשאנו לא מבינים כל מילה שהצד השני אומר.
 
ובכן, התשובה היא: כן.
 
על מנת לעבוד בחברה הממוקמת בצד אחר של הגלובוס, אנו חייבים לשלוט לא רק במקצוע, אלא גם בשפה המקומית ויתרה מכך אף להכיר את המנהגים ואת התובנות של תושבי המקום בו אנו מתעתדים לעבוד. חלק ניכר מקליטתו של העובד הוא השתלבותו בחברה. על מנת להשתלב בחברה בחו"ל, אנו חייבים להכיר את השפה על בוריה וגם אם החמצנו מילה או שתיים תוך כדי הראיון, אנו חייבים להבין בגדול על מה דיבר המראיין, או לבקשו בנימוס שיחזור שוב על דבריו.
 
איך עושים זאת?
 
אנו חייבים להיות בטוחים כי זהו הצעד שאנו רוצים לבצע. עבודה בחו"ל מובילה לשינוי מהותי בכל דבר בו היינו מורגלים עד עתה. (שפה, סביבה חדשה, אנשים, מכרים/חברים, משפחה). במקרה זה אנו נחשף להרבה גורמים חדשים, אך יחד עם זאת הרבה דברים אחרים שהורגלנו אליהם יחסרו לנו.
כדאי לערוך טיול מקדים באזור בו אנו מעונינים לעבוד על מנת להכיר את הסביבה ואת המרקם האנושי במקום...
 
חובה לשלוט בשפה, אם באמצעות קורס מתאים או חשיפה גבוהה יותר לשפה הנדרשת והדרך הטובה ביותר לכך היא תוך כדי טיול ממושך באזור.
 
לסיכום:
 
יש להתייחס לראיון טלפוני עם חברה זרה, כאל ראיון ראשוני עם מעסיק בארץ המעוניין להכיר אותנו ולהתרשם מאתנו באופן כללי לפני שיזמן אותנו לראיון במשרדי החברה בחו"ל.
עדכונים אחרונים באתר
חדשות ועדכונים
עכשיו בפורום
לכל הפורומים
מלגות חדשות
ימים פתוחים