עבודה לאחר גיל חמישים

האם אתם אנשים בוגרים המחפשים משרה חדשה? או אולי אתם מבקשים להיכנס בשנית למעגל העבודה לאחר תקופת של פרישה? כדי להתכונן למציאת עבודה מוצלח כשעברתם את גיל 50, אתם צריכים לשמור על מוטיבציה גבוהה ולחפש תעסוקה רק במקומות הנכונים. המאמר הנוכחי יעזור לכם להכניס את חיפוש העבודה שלכם בהילוך גבוה.

אהבת? שתף ב:


 
עבודה בגיל השלישי - עבודה לאחר גיל 50
 
איש אינו מטיל ספק בכך שמציאת הזדמנויות חדשות עבור עובדים בוגרים יותר עלולה להיות קשה. חלק מהמעסיקים מכנים אתכם "בעלי כישורים רבים מדי", אחרים מפלים אתכם מתוך אמונה שעובדים מבוגרים נוטים לדרוש שכר גבוה יותר, ויש החוששים שאתם לא בעלי אוריינות טכנולוגית מספקת.
 
להלן הדרכים הטובות ביותר להשגת עבודה לאנשים מעל גיל 50:
 
חפשו משרות מתאימות
 
כשאתם מגישים מועמדות למשרות שאתם באופן מובהק בעלי כישורים רבים מדי אליהן, אתם גורמים למעסיקים לתהות כמה זמן תהיו מוכנים להישאר במשרה עד שתמצאו מקום טוב יותר. הם לא רואים אתכם כרלוונטיים לתפקידים אלה, גם אם תהיו מאושרים לקבל אותם. אם אתם רוצים להיחשב כאופציה עבור מקום העבודה, חפשו משרות שאינכם בעלי כישורים רבים מדי לבצען.
 
הודיעו מראש על ציפיות שכר
 
על מנת להישאר רלוונטי בתהליך המיון יש לדעת מהן ציפיות השכר לגבי משרות שהנכם מעוניינים בהן. ערכו מחקר באינטרנט וברשתות החברתיות ודברו עם אנשים מהתחום. כך תעריכו את גובה המשכורת בכל ארגון שבו תרצו לעבוד. רוב המראיינים ישאלו על שכר המבוקש וחשוב שתרגישו בנוח לספק טווח רלוונטי.
 
השתמשו בטכנולוגיה
 
אם אתם חושבים שאינסטגרם הוא שגעון של משחק ווידיאו ונשארתם מחוץ למעגל הרשתות החברתיות כי הן "לא בשביל אנשים כמוכם"- עדיף כבר שתחזיקו שלט האומר "זקנים מדי למקום העבודה של היום". אמצו את הטכנולוגיה, החזיקו בטלפון חכם ודעו איך להשתמש בכלי המדיה החברתיים כדי להשיג עבודה. מעסיקים פונים יותר ויותר לרשתות המדיה החברתיות משום ששם הם מוצאים מועמדים טובים יותר והטכנולוגיה חוסכת להם זמן ומשאבים. חשבו על כלים אלה כהרחבת פעילות הרשת הבינאישית וכהזמנה להרחיב את מעגל המכרים שלכם.

 

 

רוצה להתחיל ללמוד? מחפש קריירה? רוצה לדבר עם המומחים שלנו?

לחץ/י פורום ייעוץ לימודים וקריירה

 


הון חברתי

 

רשת האנשים שמכירים ומכבדים אתכם, שנבנתה לאורך מספר רב של שנים, תסייע לכם רבות בתהילך בחיפוש העבודה. רוב העבודות אינן מפורסמות בפומבי וככל שיותר אנשים יכירו אתכם ויסמכו עליכם, כך תקבלו יותר הפניות לדבר עם עמיתים נוספים על פרטי עבודה או פגישה. כך תוכלו להתקדם מבחינה מקצועית ולחדש חברויות ישנות. הון חברתי הוא משהו שבדרך כלל אין לעובדים צעירים - נצלו את היתרון היחסי שלכם.

 

היו גמישים

 

הסטריאוטיפ לגבי עובדים מבוגרים הוא שהם נוטים לעשות את הדברים כפי שהם היו רגילים ושהם פחות פתוחים לשינויים. דרך אחת להתגבר על כך היא לשתף פעולה בפתרון בעיות, להפגין יצירתיות ויכולת ללמוד מיומנויות חדשות. תארו את הישגכם האחרונים ואיך השתמשתם בטכניקות חדשניות כדי להתגבר על מכשולים. גם בטופס קורות החיים, ציינו שיש לכם חשיבה מתקדמת בתחום העבודה.

 

אם אתם מתקשים למלא אחר הצעה זו, אולי הגיע הזמן לקחת שיעור שיעזור לאסוף את המידע המעודכן ביותר שאתם צריכים לדעת. דרך נוספת להתמקצע היא להירשם ללימודי המשך הרלוונטיים לתחום שלכם. כך תפגינו התעניינות בלימוד דברים חדשים, תתגברו על דעות קדומות ותמצאו עבודה מהר יותר. סך הכול, המטרה היא להישאר רלוונטיים בשוק העבודה המשתנה במהירות.

 

 

עדכונים אחרונים באתר
חדשות ועדכונים
עכשיו בפורום
לכל הפורומים
מלגות חדשות
ימים פתוחים