ראיון עבודה בסקייפ, איך זה עובד?

ראיונות סקייפ הם מגמה חדשה בתהליך העבודה המתפתח. מגייסי העבודה עשויים להרוויח מהשימש בהם, באמצעותו הם יכולים לסנן מועמדים בשלב מוקדם יותר. מצד המועמדים, לעומת זאת, מדובר בסיטואציה לא כל כך נוחה  העלולה לגרום למתח. גם אם התרגלתם כבר לשיחות מקוונות עם בני משפחה וחברים, מרגע שצד השני יושב מעסיק פוטנציאלי ישנם כמה דגשים חשובים שאתם חייבים לשים לב אליהם.

אהבת? שתף ב:ריאיון עבודה מקוון - איך מתכוננים לראיון דרך הסקייפ?
 
ראיונות ופגישות עסקיות מרחוק נעשים יותר ויותר נפוצים בשוק העבודה כיום. אחת הסיבות היא שאנשים רבים יותר עובדים מהבית. במוקדם או במאוחר תמצאו את עצמכם מעורבים בראיון עבודה דרך האינטרנט או שתתבקשו להציג תכנית עבודה בפגישה שאתם לא נוכחים בה פיזית. אז איך בדיוק עושים רושם מרחוק?
 
הכינו את עצמכם
 
המפתח לצליחת ראיון עבודה מרחוק, הוא להכיר לעומק את אופי הארגון שאליו אתם מנסים להתקבל. ראשית, ערכו מרחק מעמיק דרך דף האינטרנט, הפייסבוק והטוויטר של החברה, כדי לקבל תחושה איך העובדים והמנהלים מתנהגים. לאחר מכן, קחו את הזמן ללטש את המראה החיצוני שלכם בהתאם. למשרות שונות יש את לבוש ייצוגי ייחודי המקובל במקצוע – עורכי דין, אנשי מכירות וומנהדסים מתלבשים, כל אחד מהם, אחרת בעבודתם השוטפת. העובדה שאתם בבית, אין משמעה שאתם יכולים לוותר על מראה ההולם את המשרה אליה אתם מועמדים.
 
הכינו את הסביבה
 
בין אם השיחה היא דרך וידיאו או טלפון, עשו זאת בסביבה שקטה. העיפו מבט מאחוריכם - זה הנוף שהצד השני רואה. רקע מבולגן עלול להסיח את דעת הקהל ואף לשלוח מסר לא נכון על כישורי הארגון שלכם במהלך ראיון עבודה מקוון. אל תעמדו ליד אזור בעל פריטים אישיים, אין צורך לחלוק יותר מדי מידע. רקע ריק או ניטרלי עם שולחן עבודה מאורגן יעביר את המסר הנכון.
 
תרגלו את הסיטואציה
 
שיחות הסקייפ הראשונות ירגישו לכם מוזר. ייקח לכם זמן להבין לאן להסתכל, מה לעשות עם הידיים או כמה גבוה לדבר. ערכו תרגול עם חבר של ראיון עבודה מקוון והקליטו אותו כדי לקבל מושג מדויק על איך להתנהג בשיחה. נתחו את ההקלטה (ניתן לתרגל באמצעות שירות חינם בסקייפ) וחזרו על התהליך עד שתרגישו נוח עם התוצאה. 
 

רוצה להתחיל ללמוד? מחפש קריירה? רוצה לדבר עם המומחים שלנו?

לחץ/י פורום ייעוץ לימודים וקריירה

 

 
אל תשכחו לחייך!
 
 

חיוך הוא הדרך הטובה ביותר לשבור את הקרח במהלך ראיון עבודה ולפתח יחסי קרבה עם המראיין. בראיון עבודה פנים מול פנים, אתם מחייכים באופן טבעי עם הגעתנו לחדר ושומרים על הבעת פנים נעימה בהמשך. בראיון עבודה מקוון, סביר שפחות תחייכו באופן אוטומטי. רגע לפני השיחה, חייכו מול המראה או התקשרו לחבר שתמיד גורם לכם לצחוק - זה יפתח את הריאיון ברגל ימין.

 
זה הזמן "לרמות"
 
יתרון אחד לראיון עבודה מקוון הוא שאתם לא צריכים לזכור בעל פה את כל מה שאתם רוצים לדבר עליו. אתם יכולים להניח דפי הערות מולכם ללא ידיעת המראיין כמו קורות חיים, חדשות על החברה, שאלות שאתם מעוניינים לשאול ונקודות עניין פוטנציאליות. אתם לא יכולים לקרוא מילה במילה מהדף, לכן וודאו כי אתם מכירים את החומר כך שתוכלו להסתפק במבט מהיר בשעת צרה.
 

 

עדכונים אחרונים באתר
חדשות ועדכונים
עכשיו בפורום
לכל הפורומים
מלגות חדשות
ימים פתוחים