מיזם חברתי: תוכנית מרכזי צעירים

"מרכזי צעירים" הינה תוכנית אשר באה לתת מענה כולל מוסדר ומקיף לצרכי הצעירים (בגילאי 18-35) בישובים בהם הם חיים. מיזם זה משמש שותפות בין משרדי ממשלה וקרנות שונות-שותפות אשר נולדה על מנת לענות על צורך חברתי: טיפול בצעירים.

 
רבים מהצעירים (בגילאי 18-35) עומדים בתקופה זו בחייהם בפני צמתים וקבלת החלטות אשר ישפיעו באופן ישיר על אופי החיים שלהם, על איכותם ועל התנהלותם- החלטות הכרוכות בבחירה של קריירה, לימודים ושל כיוון לעתיד.
 

אהבת? שתף ב:


עוד על תוכנית מרכזי צעירים ...

מרכזי הצעירים פרושים כיום ביותר מ25 יישובים מקריית שמונה בצפון ועד דימונה בדרום. מרכז הצעירים "החממה" פ"ת. מרכז הצעירים " החממה" בפתח תקווה, נפתח בקיץ 2007 ומאז הוא מהווה פלטפורמה משמעותית לצרכים האישיים והקהילתיים של הצעירים בעיר ומתכלל את כל השירותים והמענים הרלוונטיים לצעירים.

 


המרכז שוכן במקום נגיש נוח ומאפשר לכל צעיר תושב העיר להיעזר במגוון תחומים. אחד התחומים המבוקשים במרכז הינו ייעוץ והכוון ללימודים.


למי מיועד תהליך הייעוץ?


כל צעיר או צעירה אשר מתלבטים באחת השאלות הקשורות לבחירת מקצוע או מתקשים בקבלת ההחלטה של כיוון הלימודים - יכולים להגיע למרכז ולקבל סיוע והכוונה ע"י אחד מהיועצים במרכז.
 

שאלות לדוגמא: מה אני יכול/ה ללמוד? מה מתאים לי לעבוד? איפה אני יכול/ה ללמוד? מתי אפשר להתחיל ללמוד? מהם תנאי הקבלה למקצוע שאותו אני רוצה ללמוד? איך משפרים את הסיכויים שלי להתקבל למוסד הלימודים? ועוד שאלות רבות אחרות.


מהו תהליך הייעוץ?


בתהליך הייעוץ אנו מציעים לנועץ/ת מסגרת שיטתית ומושכלת אשר תשמש קו מנחה במציאת דרך במבוך עולם המקצועות. בתהליך הייעוץ נעשה ניסיון לקשר בין הידע על עצמי (מי אני? במה אני טוב? מה אני אוהב? למה אני שואף?) לבין הידע על עולם המקצועות (אילו מקצועות קיימים? היכן ניתן ללמוד אותם? מהם הסיכויים להתקבל למקצועות מסוימים? מה הדרישה בשוק? מה השכר הממוצע? ועוד)


מה כולל הייעוץ?


במסגרת הייעוץ יכול הנועץ לקבל מידע רב ,עדכני ומהימן על עולם המקצועות ומסלולי הלימוד, להיעזר בכלי אבחון לבירור נטיות מקצועיות, לבנות חזון תעסוקתי וללמוד כיצד לתכנן ולנהל קריירה בצורה הנכונה ביותר עבורו.


מהם היתרונות שיש למרכזי צעירים על פני מכונים פרטיים?


מרכזי צעירים בכלל ומרכז הצעירים החממה בפתח תקווה בפרט הינו מיזם חברתי שמטרתו להנגיש את תחום ההשכלה הגבוהה לכלל הצעירים בארץ. אשר על כן , המידע שמרכז המרכז הינו מידע אובייקטיבי לחלוטין ואינו נתון להשפעה של אף גורם בעל עניין. בנוסף לכך, כיוון שמיזם זה פועל בכמה וכמה רשויות מקומיות בארץ , המידע שמצטבר הינו המידע המעודכן והמהימן ביותר .
מרכז הצעירים החממה נמצא בקשר עם עשרות אנשי מקצוע אשר שמחים לתרום מניסיונם ולהסביר לצעירים כיצד נראה המקצוע בחיי היומיום.


יתרון בולט נוסף הוא הליווי שכל צעיר או צעיריה שמגיעים מקבלים במרכז- מתחילת הייעוץ ועד הרישום ללימודים. בכל מוסד אקדמי ולא אקדמי נמצא איש קשר שזמין לתמיכה מיוחדת עבור נועצים שנתקלו באיזשהו קושי בדרך ללימודים.


הליווי נמשך גם לאחר הלימודים, כאשר הסטודנט הטרי נעזר במציאת מלגה למימון הלימודים.
 

לפרטים נוספים או לקביעת ייעוץ :


מרכז צעירים "החממה":

רכזת השכלה: דיקלה כהן.

טלפון: 03-9074720/2 או במייל [email protected].

מרכזי צעירים נוספים : http://www.hamama.org.il/content.php?id=83

אולי יעניין אותך גם

אוניברסיטה פרטית ראשונה בישראל: המל"ג הכירו בבינתחומי כאוניברסיטה

מאת: , 18/8/2021
במל"ג הכירו השבוע במרכז הבינתחומי הרצליה כאוניברסיטה. מוסד הלימוד יהפוך לאוניברסיטה הפרטית הראשונה בישראל. ומה חושבים הסטודנטים? לכתבה המלאה >>

איך ניסיון פרקטי יכול לשדרג את הסיכויים שלכם להשתלב בהייטק?

מאת: , 27/7/2021
בעידן שבו מעסיקים בהייטק מחפשים ניסיון קודם, איך בוגרים טריים יכולים לשדרג את הסיכויים להתקבל למשרת החלומות? הכל על מסלול לימודים חדש שבו הדגש הוא על רכישת ידע מעשי כבר בזמן התואר. לכתבה המלאה >>

ענת הראל על קריירה בתחום הכושר: "אפשר להתפרנס מה-`Passion` שלנו בחיים, וגם ליהנות"

מאת: , 1/6/2021
גורו הכושר והבריאות ענת הראל משתפת בכלים להצלחה בתחום האימון והספורט ומשתפת במה שחשוב לדעת בתחילת הדרך בקריירה. לכתבה המלאה >>

מעצבים את פני הערים של מחר בתכנית "צוערים לאסטרטגיה ותכנון אורבני" בטכניון

מאת: , 31/5/2021
מי שרוצים לקדם את הקריירה וגם לקחת חלק בשינוי חברתי משמעותי יכולים ללמוד בתכנית בטכניון שבה מקבלים כלים להשתמש בתכנון עירוני כדי לצמצם פערים ולשפר שירותים בפריפריה. לכתבה המלאה >>

רוצים להשפיע על דור העתיד ולצמצם פערים בין פריפריה ומרכז? חינוך בלתי פורמלי הוא התחום בשבילכם

מאת: , 31/5/2021
מי שמעוניינים להשפיע על החינוך ולקדם צמצום פערים יכולים ללמוד בתכנית בשם "צוערים לחינוך הבלתי פורמלי" ולקבל כלים להוביל שינוי. לכתבה המלאה >>

איך NLP יכול לעזור לגננות להצליח? במסלול לימודים חדש אפשר לקבל כלים לקריירה - וגם לחיים

מאת: , 27/5/2021
מה הקשר בין NLP לחינוך? ואיך הגישה יכולה לעזור לגננות להתמודד עם מצבים מורכבים? במסלול לימודים חדש הסטודנטים יכולים להכיר את הגישה וגם לקבל כלים לחיים. לכתבה המלאה >>


לכל כתבות המגזין
כתבות אחרונות
עדכונים אחרונים באתר
חדשות ועדכונים
עכשיו בפורום
לכל הפורומים
מלגות חדשות
ימים פתוחים