רפורמת החינוך בהנהגת בנימין נתניהו

דבר ראשון יש להתחיל מן הראש ולהעלות את רמת המורים. מיונים, הכשרות והעלאת שכרם של המחנכים, יוביל באופן מיידי לשיפור בהישגי התלמידים. גם מנהלי המוסדות זקוקים לעצמאות ולחופש פעולה, המהווים את הבסיס למערכות חינוך איכותיות.

אהבת? שתף ב:


בנימין נתניהו נחוש בדעתו להנהיג רפורמה בחינוך

 

לפני כשנה, כשעוד היה חבר כנסת, הביט בנימין נתניהו בדאגה בנתונים אשר הגישו לו עוזריו ומהם עלתה תמונה עגומה של מצב החינוך בישראל. נתניהו ידע היטב כי מדובר בסוגיה בעלת חשיבות לאומית עליונה, אם בשנת 2002 צלחו רק שליש את מבחן הקריאה, ובאולימפיאדת המתמטיקה האחרונה, הגיעה ישראל אפילו אחרי איראן.

 

נתניהו יודע כי מדובר בעניינים של חוסן ומוראל לאומי, אשר חייבים להוביל את ילדי עם הספר לעשירייה הפותחת בעולם.

 

תוכנית לרפורמה עוד כחבר כנסת

 

רה"מ המיועד הציע בזמנו תוכנית בעלת חמישה שלבים על מנת להשביח את ענף החינוך בישראל.
דבר ראשון יש להתחיל מן הראש ולהעלות את רמת המורים. מיונים, הכשרות והעלאת שכרם של המחנכים, יוביל באופן מיידי לשיפור בהישגי התלמידים.

 

גם מנהלי המוסדות זקוקים לעצמאות ולחופש פעולה, המהווים את הבסיס למערכות חינוך איכותיות. תפקיד המנהל הינו תפקיד העומד בפני עצמו, ויש לתת לעומד בראש המוסד, אחריות מנהלית על תקציב בית הספר.

 

בתחום תוכניות הלימודים הקיימות, סבור נתניהו כי יש להתמקד במקצועות הליבה החשובים כגון לימודי אנגלית ומתמטיקה.

 

תמיכה בתלמידים החלשים – צמצום פערים עם המגזר הערבי

 

בנוסף, אסור למערכת החינוך להשאיר את התלמידים הפחות חזקים מאחור, ויש לתמוך בכל ילד וילד על מנת שיגיעו למיצוי מקסימאלי של יכולתם. זאת יש לעשות ע"י מעקב יום יומי אחרי הישגיהם של התלמידים והתנהלותם הכללית במוסד.

 

הטמעת ערכים לאומיים וחינוכיים כגון, אזרחות, לאומיות, דמוקרטיה ושוויון הינה חשובה לאין שיעור, אך גם בהענקת המשמעת, אין לזלזל ויש לעלות את העיסוק בה עד שיחדור לליבם של התלמידים. משמעת תלמידים משמעותה כבוד למנהלים ולמורים.

 

עם עלייתו לשלטון, התחיל בנימין נתניהו לעסוק במלאכה באופן מיידי. הצעה להקמת קבינט חינוכי בראשותו, מימון ממשלתי של מקצועות הנתפשים כחשובים בעיני בכירי החינוך בישראל ומיתוג מקצוע ההוראה, עמדו לנגד עיניו.

 

בפתיחת שנת הלימודים הגיע ראש הממשלה לבית הספר מקיף א’ בשפרעם, ואמר לתלמידים הערבים כי אחת ממטרותיו העיקריות היא צמצום הפערים בין המגזרים בחברה הישראלית.

 

לפני כן, הגיע נתניהו לבית הספר שק"ד במועצה האזורית עמק המעיינות, אשר בוגריו נמנים עם האחוז הגבוה של המתגייסים ליחידות קרביות, והבהיר את חשיבות הקשר של חינוך ערכי ותרומה למדינה.
 

אולי יעניין אותך גם

אוניברסיטה פרטית ראשונה בישראל: המל"ג הכירו בבינתחומי כאוניברסיטה

מאת: , 18/8/2021
במל"ג הכירו השבוע במרכז הבינתחומי הרצליה כאוניברסיטה. מוסד הלימוד יהפוך לאוניברסיטה הפרטית הראשונה בישראל. ומה חושבים הסטודנטים? לכתבה המלאה >>

איך ניסיון פרקטי יכול לשדרג את הסיכויים שלכם להשתלב בהייטק?

מאת: , 27/7/2021
בעידן שבו מעסיקים בהייטק מחפשים ניסיון קודם, איך בוגרים טריים יכולים לשדרג את הסיכויים להתקבל למשרת החלומות? הכל על מסלול לימודים חדש שבו הדגש הוא על רכישת ידע מעשי כבר בזמן התואר. לכתבה המלאה >>

ענת הראל על קריירה בתחום הכושר: "אפשר להתפרנס מה-`Passion` שלנו בחיים, וגם ליהנות"

מאת: , 1/6/2021
גורו הכושר והבריאות ענת הראל משתפת בכלים להצלחה בתחום האימון והספורט ומשתפת במה שחשוב לדעת בתחילת הדרך בקריירה. לכתבה המלאה >>

מעצבים את פני הערים של מחר בתכנית "צוערים לאסטרטגיה ותכנון אורבני" בטכניון

מאת: , 31/5/2021
מי שרוצים לקדם את הקריירה וגם לקחת חלק בשינוי חברתי משמעותי יכולים ללמוד בתכנית בטכניון שבה מקבלים כלים להשתמש בתכנון עירוני כדי לצמצם פערים ולשפר שירותים בפריפריה. לכתבה המלאה >>

רוצים להשפיע על דור העתיד ולצמצם פערים בין פריפריה ומרכז? חינוך בלתי פורמלי הוא התחום בשבילכם

מאת: , 31/5/2021
מי שמעוניינים להשפיע על החינוך ולקדם צמצום פערים יכולים ללמוד בתכנית בשם "צוערים לחינוך הבלתי פורמלי" ולקבל כלים להוביל שינוי. לכתבה המלאה >>

איך NLP יכול לעזור לגננות להצליח? במסלול לימודים חדש אפשר לקבל כלים לקריירה - וגם לחיים

מאת: , 27/5/2021
מה הקשר בין NLP לחינוך? ואיך הגישה יכולה לעזור לגננות להתמודד עם מצבים מורכבים? במסלול לימודים חדש הסטודנטים יכולים להכיר את הגישה וגם לקבל כלים לחיים. לכתבה המלאה >>


לכל כתבות המגזין
כתבות אחרונות
עדכונים אחרונים באתר
חדשות ועדכונים
עכשיו בפורום
לכל הפורומים
מלגות חדשות
ימים פתוחים