רפורמת החינוך בהנהגת בנימין נתניהו

דבר ראשון יש להתחיל מן הראש ולהעלות את רמת המורים. מיונים, הכשרות והעלאת שכרם של המחנכים, יוביל באופן מיידי לשיפור בהישגי התלמידים. גם מנהלי המוסדות זקוקים לעצמאות ולחופש פעולה, המהווים את הבסיס למערכות חינוך איכותיות.

אהבת? שתף ב:


בנימין נתניהו נחוש בדעתו להנהיג רפורמה בחינוך

 

לפני כשנה, כשעוד היה חבר כנסת, הביט בנימין נתניהו בדאגה בנתונים אשר הגישו לו עוזריו ומהם עלתה תמונה עגומה של מצב החינוך בישראל. נתניהו ידע היטב כי מדובר בסוגיה בעלת חשיבות לאומית עליונה, אם בשנת 2002 צלחו רק שליש את מבחן הקריאה, ובאולימפיאדת המתמטיקה האחרונה, הגיעה ישראל אפילו אחרי איראן.

 

נתניהו יודע כי מדובר בעניינים של חוסן ומוראל לאומי, אשר חייבים להוביל את ילדי עם הספר לעשירייה הפותחת בעולם.

 

תוכנית לרפורמה עוד כחבר כנסת

 

רה"מ המיועד הציע בזמנו תוכנית בעלת חמישה שלבים על מנת להשביח את ענף החינוך בישראל.
דבר ראשון יש להתחיל מן הראש ולהעלות את רמת המורים. מיונים, הכשרות והעלאת שכרם של המחנכים, יוביל באופן מיידי לשיפור בהישגי התלמידים.

 

גם מנהלי המוסדות זקוקים לעצמאות ולחופש פעולה, המהווים את הבסיס למערכות חינוך איכותיות. תפקיד המנהל הינו תפקיד העומד בפני עצמו, ויש לתת לעומד בראש המוסד, אחריות מנהלית על תקציב בית הספר.

 

בתחום תוכניות הלימודים הקיימות, סבור נתניהו כי יש להתמקד במקצועות הליבה החשובים כגון לימודי אנגלית ומתמטיקה.

 

תמיכה בתלמידים החלשים – צמצום פערים עם המגזר הערבי

 

בנוסף, אסור למערכת החינוך להשאיר את התלמידים הפחות חזקים מאחור, ויש לתמוך בכל ילד וילד על מנת שיגיעו למיצוי מקסימאלי של יכולתם. זאת יש לעשות ע"י מעקב יום יומי אחרי הישגיהם של התלמידים והתנהלותם הכללית במוסד.

 

הטמעת ערכים לאומיים וחינוכיים כגון, אזרחות, לאומיות, דמוקרטיה ושוויון הינה חשובה לאין שיעור, אך גם בהענקת המשמעת, אין לזלזל ויש לעלות את העיסוק בה עד שיחדור לליבם של התלמידים. משמעת תלמידים משמעותה כבוד למנהלים ולמורים.

 

עם עלייתו לשלטון, התחיל בנימין נתניהו לעסוק במלאכה באופן מיידי. הצעה להקמת קבינט חינוכי בראשותו, מימון ממשלתי של מקצועות הנתפשים כחשובים בעיני בכירי החינוך בישראל ומיתוג מקצוע ההוראה, עמדו לנגד עיניו.

 

בפתיחת שנת הלימודים הגיע ראש הממשלה לבית הספר מקיף א’ בשפרעם, ואמר לתלמידים הערבים כי אחת ממטרותיו העיקריות היא צמצום הפערים בין המגזרים בחברה הישראלית.

 

לפני כן, הגיע נתניהו לבית הספר שק"ד במועצה האזורית עמק המעיינות, אשר בוגריו נמנים עם האחוז הגבוה של המתגייסים ליחידות קרביות, והבהיר את חשיבות הקשר של חינוך ערכי ותרומה למדינה.
 

אולי יעניין אותך גם

סטודנטים מספרים איך זה ללמוד במכללת ספיר

מאת: , 16/11/2021
סטודנטים מספרים על המכללה האקדמית ספיר - מה הם באמת חושבים על התואר, הקמפוס, המרצים והאווירה אחרי השיעורים? לכתבה המלאה >>

סטודנטים מספרים איך זה ללמוד במכללת צפת

מאת: , 15/11/2021
מה חושבים הסטודנטים של המכללה האקדמית צפת על הלימודים? הנה כל מה שיש להם להגיד על התואר, הקמפוס, המרצים ועוד. לכתבה המלאה >>

סטודנטים מספרים איך זה ללמוד בקריה האקדמית אונו

מאת: , 14/11/2021
מה מספרים הסטודנטים שלומדים היום בקריה האקדמית אונו על הלימודים, הקמפוס, התכנים והאווירה בתואר? לכתבה המלאה >>

סטודנטים מספרים איך זה ללמוד באוניברסיטת בן גוריון

מאת: , 14/11/2021
מה מספרים הסטודנטים על הלימודים באוניברסיטת בן גוריון? הנה מה שחושבים הסטודנטים על הקמפוס, הקורסים, המרצים והאווירה בבאר שבע. לכתבה המלאה >>

סטודנטים מספרים איך זה ללמוד באוניברסיטה הפתוחה

מאת: , 10/11/2021
סטודנטים מספרים על האוניברסיטה הפתוחה - מה דעתם על התואר, על השילוב בין עבודה ולימודים, על המרצים ועל הקמפוס? לכתבה המלאה >>

סטודנטים מספרים איך זה ללמוד באוניברסיטת אריאל

מאת: , 9/11/2021
מה מספרים הסטודנטים על הלימודים באוניברסיטת אריאל בשומרון? הבאנו לכם חוות דעת של סטודנטים שלומדים היום באריאל ומספרים על המרצים, הקמפוס, האווירה בלימודים ועוד. לכתבה המלאה >>


לכל כתבות המגזין
כתבות אחרונות
עדכונים אחרונים באתר
חדשות ועדכונים
עכשיו בפורום
מלגות חדשות
ימים פתוחים